1.Sınıf Yaz Tatili Kitabı ve Yaz Tatilini Eğlenceli Hale Getirmenin Yolları

Çocukları yaz boyunca meşgul tutmak ebeveynler için zor bir iştir. Ancak biraz planlama ile bu 3 ayın eğlenceli ve verimli bir şekilde geçmesini sağlayabiliriz. Özellikle ilkokul için yaz tatil kitapları ile bu zamanı en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz. Bu yazıda 1.Sınıf yaz tatili kitabı yanında yaz tatili boyunca verimli zaman geçirme önerileri de vereceğim.

Yaz tatili kaç gün diye ilk günden sormaya başlamayalım 🙂 Bu güzel planlama ve etkinlik kitaplarıyla çocuklar bu zamanı sıkılmadan geçirebilir. Ebeveynlerin çoğu, çocuklarına kitap okutmak için yeni oyuncaklarla rüşvet vermeye başvursa da, onlara bilgi için okumanın değerini öğretmediği için bunu önermiyoruz. Bunun yerine, zevk alacaklarını bildiğiniz kitaplar, yani sevdikleri şeylerle ilgisi olan kitaplar alarak onları cezbedin.

Kek yaparken malzemeleri vermek, bulaşıkları yıkamak ve arabayı yıkamak gibi işlerde size yardım etmelerini söyleyin. Biraz araştırma yapın ve mahallenizde hangi yaz kamplarının yapıldığını öğrenin. Çocuklarınızı bir sınıfa veya okul yılı boyunca yapamayacakları bir etkinliğe kaydettirme fırsatını kullanın. İlgi alanlarına ve bütçenize hitap eden bir sınıf bulun.

Büyükanne ve büyükbabaları, amcaları, teyzeleri ve kuzenleriyle uzun süreli bağlar kurmak için yaz tatillerini kullanın. Yalnızca sınırlı bir süre için ekran erişimine izin verin. Diş fırçalamak, giyinmek, yataklarını toplamak gibi olağan şeyler daha yavaş olabilir ancak günlük rutinlerinin bir parçası olması gerekir. Kendilerini nasıl meşgul edeceklerini düşündükleri serbest oyun için zaman ayırın. Can sıkıntısı genellikle yaratıcılığı teşvik eder.

Yaz tatili kitabı 1.sınıf

Yaz tatili kitabı 1.sınıf için önerilerimi aşağıdaki linklerden ziyaret edebilirsiniz. Ben Tudem yayınlarına ait olanları alacağım. Daha önce anaokulu yaz tatili kitabı olarak Tudem almıştım ve epey memnun kalmıştım. Bir de Yaz Tatili Kitabı MEB olarak öğretmenimiz bir kitap vermiş. Arkadaşım Olur Musun? isminde. Oldukça güzel. İçinde hikayeli bir etkinlikler dizisi var. Yazmayı ve okumayı teşvik ediyor.

ATA Yayınları 1.Sınıf Tatil Seti

TUDEM 1.Sınıf Tatil Kitabım ve Soru Bankası

TUDEM Eğitim Seti *Ben bu seti almayı planlıyorum.

Öğretmen evde 1. sınıf yaz tatili kitabı

En iyi 1.sınıf tatil kitabı önerilerim bu şekilde. Bu setlerle yaz tatilinde oyun oynarken öğrendiklerini de pekiştirmiş olacaklarını düşünüyorum. Hepimizin bildiği gibi “Kitap en iyi dostumuzdur”. Oynayacak kimsemiz olmadığında, kitap okumak can sıkıntısından kurtulmanın en iyi çözümüdür. Okumak dil ve kelime dağarcığını geliştirir. Bir çocuk kitap okuyarak birçok yeni kelime öğrenir.

Günlük tutmalarını da sağlayabilirsiniz. Çocuklar için yaz tatili her zaman unutulmaz olacaktır. Çocuklar yaz mevsiminde birçok değerli şey yaparlar. Mola sırasında geçirdikleri en güzel anları hatırlamayı severler. Düşüncelerini ve yaşadıkları unutulmaz anları yazmaları için onları motive edin. Bir günlük tutmak, düşüncelerini ve kelime dağarcığını geliştirmek için harika bir fikirdir.

Sevgilerle

Bu yazıyı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızdan paylaşırsanız fazlasıyla teşekkür etmiş olursunuz.

Daha fazla bilgi için beni sosyal medyada takip etmeyi unutmayın – Facebook, Instagram, Pinterest ve Twitter.

Yorumlarınız benim için değerli!

%d blogcu bunu beğendi: