20 Dakikada Kendinizi İyileştirin!

Pinterestte gezerken gördüğüm bu grafiği çok beğendim ve sizinle paylaşmak istedim. 20 dakikada kendinizi iyileştirin! O kadar çok koşturuyoruz ki ve bir güne dünyaları sığdırmaya çalışıyoruz. Bu yüzden kendimizi iyi hissetmek için bile bazen sadece 20 dakika ayırabiliyoruz. Belki de üzüntülerimizi ve acılarımızı kısa sürede ertelemek istiyoruz.

Böyle zamanlarda kısacık bir sürede neler yapabilirim derseniz bence en güzeli hemen bir meditasyon açmak ya da dışarı çıkıp biraz yürümek. Hareket ve zihni çalıştırmak benim üzgün olduğum zamanlarda ilacım gibi. Mutsuzlukla Baş Etmek, Neşeli Olmak için Öneriler! yazımı da okuyabilirsiniz.

Ayrıca çoğu huzursuz hissetmenin nedeni de bağlantıda kalma isteği. Örneğin sürekli sosyal medyada vakit geçirmenin altında yatan neden başkalarıyla ilişkide olabilmek. Bu nedenle kendinizi iyi hissetmediğiniz zamanlarda arkadaşlarla yapılan kısa bir telefon konuşması bile çok iyi gelebilir.

Ne zaman moralin bozuk veya stresli olsan, kendini daha çabuk iyi hissetmek için yapabileceğin şeyleri aramak faydalı olabilir. Basitçe kontrolünüz dışında olan şeyler olsa da, kontrolü ele geçirmek ve ruh halinizi yükseltmek için atabileceğiniz birçok uygulanabilir adım vardır.

Bazen mola vermek iyi gelir. Stresli, fazla çalışan, bitkin hissettiğinizde bazen bir şeyden birkaç dakika uzaklaşmak bile yardımcı olabilir. Üzerinde çalıştığınız şeyden uzaklaşın ve kendinize başka bir şey düşünmek için biraz zaman verin. 

Biraz kestirmek de iyi gelebilir. Kendinizi kötü hissettiğinizde sakinleştirici bir müzik açın, zihninizden geçen düşünceleri susturun ve biraz uzanın. Kısa bir güç toplama uykusu iyi gelebilir.

Bir dahaki sefere kendinizi kötü hissettiğinizde, ruh halinizi hızlı bir şekilde yükseltmek için akılda kalıcı, iyimser, motive edici müziklerden oluşan favori çalma listenizi çalın, modunuzu yükseltin.

Sevgilerle

Bu yazıyı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızdan paylaşırsanız fazlasıyla teşekkür etmiş olursunuz.

Daha fazla bilgi için beni sosyal medyada takip etmeyi unutmayın – Facebook, Instagram, Pinterest ve Twitter.

Yorumlarınız benim için değerli!