Ofisteki Stresinizi Azaltın

Hava güneşli, bir yanda kuş sesleri, bir yanda cıvıl cıvıl konuşan insanlar. Ama ben bunların hepsini pencereden izliyorum çünkü ofisteyim. Lanetli gibi çalıştığım yerin bahçesi, peyzajı o kadar güzel ki size anlatamam ve ben bu bahçeyi sadece öğle yemeğinde yemekhaneye gitmek için kullanıyorum. Masa başından ayrılamadığım bir işim var. Yine de bunlar beni üzemez 🙂

Patronlarınız laptop yemenizden hoşlanmaz.
Patronlarınız laptop yemenizden hoşlanmaz.

İş hayatı çoğu insan için gerçekten çok yıpratıcı, özellikle masa başında çalışan insanlar için. Yaz ayları gelirken sizde benim gibi odanızda streslenirsiniz, ofis araç gereçlerini yemeye çalışırsınız diye düşünerek birkaç ipucu toparladım ortaya, buyurunuz:

Uzmanlar ekran başında 20 dakikadan fazla durmamanız gerektiğini söylüyor. Outlook’un takvimini kullanarak, bilgisayarınızın sizi 20 dakikada bir uyarmasını sağlayın.

Akşamları meditasyonla, yogayla ilgilenmeye çalışın.

Ayrıca işyerindeki gergin ortamdan biraz uzaklaşmanız için hafif bir müzik çalabilirsiniz arka fonda.

Akşam yatağa nasıl bir psikolojiyle yatarsanız sabahta genelde aynı psikolojiyle kalkarsınız. Ayrıca yataktan kalkarken ki ruh haliniz tüm gününüzü etkiler. Bu nedenle sabah güne uyandığınız için teşekkür ederek başlayın işinize yarayacağına eminim.

Yine de çok stresliyim derseniz şimdi şu anda bütün işinize birkaç saniye ara verip gülümsemeyi deneyin. Gülümsemek her zaman işe yarar 🙂

Tam bir prenses!
Tam bir prenses!

 

Bu yazıyı beğendiyseniz benzer yazılar;

Mutlu Olmanın Kanıtlanmış Formülü!

4 Adımda Güne Sağlıklı Başlayın!

Anı Yaşa, Mutlu Ol!

Hayatınızı Kolaylaştıracak Fikirler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir