Vizyonda Ne Var?

Bugün yine “hava kapalı ve evde durasım yok” günümdeyim.

O zaman tam sinema zamanı diyerek bu hafta vizyona giren filmleri derledim toparladım. Sizinde canınız sıkkınsa son sinemaya gitme havalarını kaçırmayın. Benim bu hafta ki favori filmim Kimlik Hırsızı. İzlediğimden değil ama sırf başrolünde  Patrondan Kurtulma Sanatı (Horrible Bosses) filminden Jason Bateman oynadığı için diyorum.Bu adam gerçekten süper komik 🙂 Bu arada Patrondan Kurtulma Sanatını da izlemediyseniz bir an önce izleyin derim 🙂
aklimi-oynatacagim-1367578397 Meksika’ya doğru yola çıkmış olan bir yolcu uçağının iniş takımları açılmamaktadır. Uçak acil iniş yapmak üzere kalktığı havalimanına geri döner ancak depodaki fazla yakıtı yakmak için birkaç saat boyunca İspanya üzerinde daireler çizmeye başlar. Uçuş ekibi durumu yolculardan saklamaya çalışsa da, çok geçmeden Business Class’ta oturan yolcular durumu fark ederler. Kabin görevlileri uçakta oluşan paniği engellemek için yolcuları sarhoş edip uyutmaya çalışırlar.  Uçak içinde giderek artan heyecan, alkol ve adrenalinin de etkisiyle, ekip ve yolcular arasında izleyicileri kahkahalara boğacak beklenmedik olaylar filizlenir.

Vizyon Tarihi:10 Mayıs 2013

Yapımı:2013 – İspanya

Tür:Komedi

Süre:90 Dak.

Yönetmen:Pedro Almodóvar

Oyuncular:Javier Cámara ,  Lola Duenas ,  Pepa Charro ,  Antonio Banderas , Penélope Cruz

Senaryo:Pedro Almodóvar

Yapımcı:Agustin Almodovar ,  Esther García

Diğer Adı:I’m So Excited

bahar-tatili-1367578616

Üniversite öğrencisi dört arkadaş bahar tatillerini finanse etmek için uçuk bir plan yaparlar. Bu plan bir mağazayı soymaktır ve bu mağazayı soyarlar. Şimdi ellerinde ise bahar tatili için çok fazla para ve eğlenecek vakitleri vardır. Ama unuttukları bir şey polislerdir. Polisler bu pembe hayalleri bozarlar ve kızları yakalarlar.

Tam hapsi boyladıklarını düşündükleri sırada Alien isimli bir adam ortaya çıkarak, kefaletlerini öderler. Ancak unuttukları bir şey vardır, her şeyin bir karşılığı vardır.

Vizyon Tarihi:10 Mayıs 2013

Yapımı:2012 – ABD

Tür:Dram ,  Komedi

Süre:94 Dak.

Yönetmen:Harmony Korine

Oyuncular:James Franco ,  Selena Gomez ,  Vanessa Hudgens ,  Heather Morris ,  Ashley Benson

Senaryo:Harmony Korine

Yapımcı:Charles-Marie Anthonioz ,  David Zander

barfi-1364304326

Barfi hem işitme hemde konuşma özürlü bir gençtir. Shuriti Adında genç Bir kıza aşıktır Fakat Shuritinin ailesi onun normal Bir erkekle evlenip iyi bir mutlu hayat kurmasından yanadır. Barfi bu umutsuz aşkdan yorulmuş yepyeni bir hayata başlamıştır. Bu arada Jhilmil adında yeni bir sevgilisi de olmuştur. Fakat polis tarafından da aranmaktadır tam bu dönemde tekrar karşısına çıkan Shuriti bütün dengelerini alt üst etmiştir. Artık Barfi bir seçim yapmak zorundadır.

Vizyon Tarihi:10 Mayıs 2013

Yapımı:2012 – Hindistan

Tür:Dram ,  Komedi ,  Romantik

Süre:151 Dak.

Yönetmen:Anurag Basu

Oyuncular:Ranbir Kapoor ,  Priyanka Chopra ,  Haradhan Bannerjee , Saurabh Shukla ,  Ashish Vidyarthi

Senaryo:Anurag Basu ,  Sanjeev Dutta

Yapımcı:Rucha Pathak ,  Siddharth Roy Kapur

bernienin-sucu-ne-1368018820

Teksas’ın küçük, kırsal bir kasabasında, bir cenaze levazımatçısının yanında yardımcı olarak çalışan Bernie Tiede kasaba halkının en sevdiği kişilerden biridir. Pazarları okulda ders verir, kilise korosunda şarkı söyler ve yardıma ihtiyacı olan herkese el uzatır. Herkes Bernie’yi sever ve takdir eder. Ters giden talihine sürekli lanet eden dul Marjorie Nugent’e banka işlerinde yardım eden Bernie, bir süre sonra kadının kendisine karşı artan ilgisi ve isteklerine yetişemez hale gelir ve günün birinde zengin Marjorie’yi öldürür…

Vizyon Tarihi:10 Mayıs 2013

Yapımı:2011 – ABD

Tür:Dram ,  Komedi ,  Suç

Süre:104 Dak.

Yönetmen:Richard Linklater

Oyuncular:Jack Black ,  Shirley MacLaine ,  Matthew McConaughey ,  Brady Coleman ,  Larry Jack Dotson

Senaryo:Richard Linklater ,  Skip Hollandsworth

Yapımcı:Dete Meserve ,  Don Fox

eksik-sayfalar-1366805771

Sekiz üst düzey yönetici, dolandırıcılık suçlarıyla yargılanmaktadırlar. Bu yargı sürecinde, bir gün kendilerini daha önce hiç görmedikleri bir ofiste bulurlar, kendini Patron diye tanıtan gizemli bir adam onlara hayatlarında daha önce karşılaşmadıkları gerçeklerle yüzleştirecektir.

Bu gerilim dolu günlerde hayatta kalmak için ellerinden gelen her şeyi yapmaya razıdırlar artık. Son derece teknolojik olan bu ofis sekiz çalışanını hiç bir yere bırakmak niyetinde değildir. Aksiyon ve gerilim dolu günler başlamıştır artık. Neredeler? Şimdi ne olacak? Gizemli Patron kim?, Kimler yalancı? Kimler masum? Kimler suçlu? kimler suçsuz?

Akıl sınırlarını zorlayan bu sorular, birbirinden ilginç sürpriz finallerin habercisi olacaktır.

Vizyon Tarihi:10 Mayıs 2013

Yapımı:2013 – Türkiye

Tür:Gerilim

Yönetmen:Ozan Çobanoğlu

Oyuncular:Hüseyin Avni Danyal ,  Tolga Güleç ,  Ozan Çobanoğlu ,  Tuvana Türkay ,  Soydan Soydaş

Senaryo:Soydan Soydaş

gitme-baba-1366288245

Lütfi Suyolcu 1995’te belediye başkanı olduğu Kuşadası ilçesinde yaşanan rant kavgası sonrası mafya tarafından öldürülmüştü. Eski belediye başkanının hayatını anlatan film projesini, sinema ve oyunculuk eğitimi alan kızı Çiğdem Suyolcu hayat geçirdi.

Vizyon Tarihi:10 Mayıs 2013

Yapımı:2013 – Türkiye

Tür:Dram

Yönetmen:Ahmet Sönmez

Oyuncular:Şenay Gürler ,  Vural Çelik ,  Mustafa Uğurlu ,  Mesut Akusta , Gökhan Mete

Senaryo:Çiğdem Suyolcu

Yapımcı:Çiğdem Suyolcu

kimlik-hirsizi-1367239862

Ünlü yıldızların yer adığı komedi filmi Kimlik Hırsızı’nda başrollerde Patrondan Kurtulma Sanatı (Horrible Bosses) filminden Jason Bateman ile Bridesmaids filminden Melissa McCarthy oynuyor.
Adam, kimliği çalındıktan sonra kötü kredi notunu düzeltmeye çalışırken ne kadar çileden çıkabileğini gösterir. Sınırsız para, perakende kraliçesi Diana (McCarthy)’nın Miami’nin banliyölerinde hayatını yaşamasına olanak vermiştir. Fakat bu alışveriş çılgınlığına para sağlamak için kullandığı kimlikte bir başkasının adı yazmaktadır ve bu kimlik, Birleşik Devletlerin diğer ucunda yaşayan bir müşteri temsilcisine  aittir.  Kimliğin sahibi olan Sandy Bigelow Patterson’un dolandırıcıyı yakalamak için sadece bir haftası vardır.

Vizyon Tarihi:10 Mayıs 2013

Yapımı:2013 – ABD

Tür:Komedi

Süre:111 Dak.

Yönetmen:Seth Gordon

Oyuncular:Jason Bateman ,  Melissa Mccarthy ,  Amanda Peet ,  Clark Duke , Morris Chestnut

Senaryo:Craig Mazin

Yapımcı:Jason Bateman

kod-adi-olympus-1367239693

 Amerika Birleşik Devletleri’ne bağlı çalışan, özel kuvvetler biriminde görevli bir gizli güvenlik ajanı olan Mike Banning, bir akşam Başkan ve eşi bir davete giderlerken yolda bir kaza olur. Banning’in tek bir ismi kurtarma şansı vardır, o da tercihini Başkan’dan yana kullanır ve eşini feda eder. Olay sonrası herkes Mike’ın doğru yaptığını söylese de Mike saha görevinden alınır ve ona masa başı bir iş verilir. Fakat ABD’yi büyük bir saldırı bekliyordur. İçeriden ajanların yönettiği terörist bir eylemle Beyaz Saray saldırıya uğrar. Başkan esir alınır. Artık başkanın kurtuluşu Mike’ın kurtarma operasyonuna bağlıdır.

Vizyon Tarihi:10 Mayıs 2013

Yapımı:2013 – ABD

Tür:Aksiyon ,  Suç

Süre:120 Dak.

Yönetmen:Antoine Fuqua

Oyuncular:Gerard Butler ,  Morgan Freeman ,  Aaron Eckhart ,  Radha Mitchell,  Robert Forster

Senaryo:Katrin Benedikt ,  Creighton Rothenberger

Yapımcı:Milennium films

son-ayin-bolum-2-1368019372

Eli Roth & Strike Entertainment dünya çapında 70 milyon dolar hasılat yapan THE LAST EXORCISM’in devam filmini daha korkutucu bir şekilde izleyiciyle buluşturuyor. Öyle görünüyor ki Nell Sweetzer’ın son şeytan çıkarması çok da işe yaramamış. Nell geri dönüyor, şeytanları da…

İlk filmin kaldığı yerden devam eden ikinci filmde şeytani bir ritüel sırasında bir tarikat aracılığıyla şeytani bir bebek doğuran Nell Sweetzer oradan kaçtıktan sonra üstü başı kir içinde ve korkmuş bir şekilde ormanda bulunuyor. Nell doktorlar tarafından muayene ediliyor ama geçen birkaç ayı hiç hatırlayamıyor. Sadece yaşananların sonucunda ailesinin öldüğünü biliyor. Davreaux’ya taşınıyor ve terapist Frank Merle’ün yardımıyla hayatını bir düzene sokmaya çalışıyor. Hatta Chris isimli bir gençle çıkmaya ve yerel bir otelde çalışmaya bile başlıyor.

Ama Nell bir şeylerin yanlış gittiğini hisseder. İlk ŞEYTAN ÇIKARMA’da onu ele geçiren şeytan yine Nell’in peşindedir. Şeytan Nell’i istiyor ama öncekinden daha farklı bir şekilde…

Vizyon Tarihi:10 Mayıs 2013

Yapımı:2013 – ABD

Tür:Gerilim ,  Korku

Süre:88 Dak.

Yönetmen:Ed Gass-Donnelly

Oyuncular:Ashley Bell ,  Julia Garner ,  Spencer Treat Clark ,  David Jensen , Tarra Riggs

Senaryo:Damien Chazelle

Yapımcı:Marc Abraham ,  Thomas A. Bliss

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir