Xbox One Tanıtıldı

Microsoft, yeni nesil hepsi bir arada oyun ve eğlence sistemi Xbox One’ı Washington Redmond’taki genel merkezinde düzenlediği etkinlikle gün ışığına çıkardı.

Xbox One ile oyunlar, televizyon, filmler, müzik, spor ve Skype aynı kutuda buluşuyor.

Microsoft Etkileşimli Eğlence İş Birimi Başkanı Don Mattrick, Xbox One’ın popüler oyunları, televizyonu ve eğlenceyi güçlü bir platform üzerinde bir araya getirecek ve aralarında kesintisiz geçişe imkân verecek şekilde tasarlandığını söyledi. Mattrick, ayrıca konsolun tasarımının da çağdaş dekorasyonlarda salonun sade ve uyumlu bir parçası olacak şekilde ele alındığını belirtti.

Xbox One, oyun deneyiminin yanı sıra tüm özelliklerinin sesle kolayca kontrol edilebilmesiyle dikkat çekiyor. “Xbox On” diyerek kişiye özel Xbox One ana ekranınızı açmak, izlemek istediğiniz kanalın adını söyleyerek televizyon kanalını değiştirmek, program listesini görüntülemek ve aynı anda internette arama yapmak artık mümkün.

Xbox One’ın öne çıkan diğer bazı özellikleri şöyle sıralanıyor:

Xbox One ile kablo aboneliği veya uydu alıcınızdan canlı TV izleyebilirsiniz.

“XBOX ON” diyerek eğlence sistemini açabilir, size özel giriş panonuzu görüntüleyebilir, en sevdiğiniz oyunlar ve TV kanalları arasında dolaşabilirsiniz.
Sevdiğiniz bir filmi izlerken tek bir komutla oynadığınız oyuna dönebilir, canlı TV yayını izlerken arkadaşlarınızla Skype’ta sohbet etmeye başlayabilirsiniz. Üstelik tüm bu geçişler televizyonda kanal değiştirmek kadar hızlı ve pratik.
Xbox One için özel tasarlanmış Skype sürümü sayesinde arkadaşlarınızla HD görüntü kalitesiyle görüşebilir, televizyonunuzu kullanarak video konferans görüşmeleri yapabilirsiniz
Görsel
 
Arkadaşlarınız arasında popüler olan içerikleri keşfederek ilgi çeken programları görebilir ve Xbox camiasındaki beğenilen içerikleri izleyebilirsiniz
 
Xbox One ile sesinizi kullanarak kanallar arasında arama yapabilir, en sevdiğiniz eğlence programlarını size özel program rehberinde kolayca bulabilirsiniz.

Bulut hizmetlerinin gücünü arkasına alan konsolda oyunların indirildikçe bölümler halinde kurulması, güncellemelerin arka planda indirilmesi gibi özellikler de bulunuyor.

 

-hürriyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir