Evde Kolayca Yapılan Doğal Dalgalı Saçlar

Gür ve kalın telli saçlara sahip olduğum için çoğu kişiye göre çok şanslıyım. Siz bir de onu bana sorun. Devamlı kabaran, doğru düzgün şekil almayan, 5 dakika da bir fön çekip evden çıkıyım diyemediğim saçlarım var. Saçlarımın yatışması için devamlı düzleştirmem veya maşa yapmam gerekiyor bu seferde saçlarım çok kuruyor ve kırılıyor.
erkeklerin-sevdigi-sac-modelleri-03
En kolay ve en yatıştırıcı zararsız işlem saçlarımı Pantene durulanmayan bakım kremiyle kremleyip örerek yatmak.
3720111115135212
Bu arada birçok bakım ürünü kullanmama rağmen en rahat ve saçımda ağırlık yapmayan durulanmayan bakım kremi Pantene Doğal Sentez Serisi’nde ki oldu.
Doğal şekilli kolay uygulanan saçlara gelince örmediğim zamanlarda sıklıkla kullandığım yöntem olan saçları burgu yapıp tokayla yatma yöntemi de çok işe yarıyor. Kendi yaptığım değil ama internette gayet açıklayıcı anlatan bir site buldum. ( http://www.yenisacmodelleri.com/iri-dalgali-perma-yapilisi-resimli-anlatim.html#ixzz2Ul1mGyik). İşte sitede anlatıldığı gibi doğal dalgaların kolayca evde uygulanışı;

İri Dalgalar 01

Adım 1

Evde düzleştiriciyle veya acı veren bigudilerle dalgalı saç yapmaktan usanmışsanız, çok hoş ve ellerimiz yanmadan kolayca uygulayabileceğimiz bir model anlatıyoruz. Bize gerekli olan sadece 2 şey biri tarağımız birde minik lastik tokalarımız.Önce saçımızı nemli halde iken hafif spreyliyoruz ve tarıyoruz.

İri Dalgalar 02

Adım 2

Daha sonra saçımızı dalgalarımızın sıklığına göre tutam tutam ayırıyoruz .Çok sık bir dalga istiyorsak az bir tutam saç, iri dalgalar istiyorsak saç tutamlarımızı fazlalaştırıyoruz.Ve ayırdığımız saçlarımızın uçlarından tutarak önce kendi etrafında buruyoruz sonra burgu küçüldükçe burgu etrafında saçı doluyoruz.

İri Dalgalar 03

Adım 3

Bölümlere ayırıp önce kendi etrafında burduğumuz daha sonra burgunun etrafına doladığımız saçımıza minik saç lastiklerini doluyoruz.Ve en az 7-8 saat bekliyoruz,gece uyumadan önce uygularsak daha sağlam dalgalarımız olur.

 

İri Dalgalar 04

Adım 4

Minik lastik tokalarımızı çözüyoruz.Ve saçımız yarım saat o şekilde bırakıyoruz böylece bir sonraki işlemi uyguladığımızda düzleşme oluşmasın.

İri Dalgalar 05

Adım 5

Şimdi ise saçlarımızı alttan başlayarak burgularımızı dalga haline getirmeye başlıyoruz.Bu işlemi kesinlikle bir tarakla yapmayalık,ellerimizi tarak olarak kullanalım ve kuru olmalarına dikkat edelim.Elimizi biç kepçe gibi saç tutamlarının her birini aşağıdan yukarıya doğru çekelim,böylece burgularımız bir çok iri dalgaya dönüşmüş olacak.

İri Dalgalar 06

Adım 6

En son işlem olarak saçımıza istediğimiz şekli  verip spreylemek.Tabiki uzun süre bu kadar sık dalgalarınız kalmayacak  bir kaç saat sonra biraz daha iri dalgalar oluşacak.Ve arasıra başınızı öne eğip biraz karıştırırsanız dalgalarınız su dalgası haline gelir bu şekilde de uygulayabilirsiniz.

 

Ben bu kadar küçük tutamlar almıyorum saçlarım kalın telli olduğu için. Biraz daha büyük dalgalar halinde sarıyorum. Bu işlemi yapmadan önce saçınıza durulanmayan bir bakım kremi uygulamayı unutmayın. Ayrıca saçınız hemen sönüyorsa tokaları çıkardıktan ve şekil verdikten sonra sert bir spreyle de sabitleyebilirsiniz.

 

“Evde Kolayca Yapılan Doğal Dalgalı Saçlar” üzerine 0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir