Samsung Galaxy S4 Zoom Ortaya Çıktı

Samsung Galaxy S4 Zoom Ortaya Çıktı

Samsung Galaxy S4‘e ait olan ilk resmi fotoğraflar Sammobile aracılığıyla ortaya çıktı. Fotoğraflara baktığımız zaman telefondaki değişiklikleri görebiliyoruz.

Samsung Galaxy S4 Zoom, Galaxy S4 Mini tabanlı bir ürün olacak gibi görülüyor. Daha doğrusu S4 Mini ile Galaxy Camera‘nın bir birleşimi olacak demek gerekiyor. Galaxy Camera telefon araması yapabilme özelliğine sahip değildi ancak Galaxy S4 Zoom ile arama yapılabilecek.

Ekranın büyüklüğü 4.3 inç olarak düşünülüyor ve qHD çözünürlüğe sahip olacak. Ayrıca ekran Super AMOLED desteği ile birlikte gelecek. Galaxy S4 Zoom’un merkezinde 1.6GHz gücünde çift çekirdekli bir işlemci yer alacak. Bu işlemci Galaxy S4 Mini de kullanılacak olan işlemci ile eş değer güçte. Telefon 1GB RAM ve Android 4.2.2 ile birlikte gelecek.

Telefonun en büyük özelliği arka tarafta bulunan 16 mega piksel çözünürlüğü destekleyen kamerası olacak. Ayrıca bu kamera 10x zoom yapabilme imkanını tanıyacak. Akıllı telefonlar arasında pek alışık olmadığımız biz özellik bu ve telefonuyla fotoğraf çekmeyi seven kullanıcılar açısından oldukça faydalı.

Telefonun dahili hafızasının 8GB olacağı düşünülüyor ve SD kart kullanarak bu hafıza 64GB’a kadar arttırabilecek. Ayrıca telefonda Wi-Fi, Bluetooth 4.0 ve GPS desteğinin olması da bekleniyor.

Telefonu incelediğimizde orta seviyede bir akıllı telefonun özelliklerine sahip olmasına rağmen 16 mega piksellik kamerası ve 10x zoom desteği ile farklılaştığını görüyoruz. Pazarda satışı başladığı zaman en önemli özellikleri de fotoğraf yeteneği olacaktır. Elbette çektiği fotoğrafların kalitesini görmeden bu konuda yorum yapmak oldukça güç olacaktır ancak Galaxy S4 Zoom‘un pazarda büyük etkiler yapacağını düşünebiliriz.

 

-SosyalMedya.com

“Samsung Galaxy S4 Zoom Ortaya Çıktı” üzerine 0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir