HTC Note 3’e Dev Bir Rakip Çıkaracak

HTC Note 3'e Dev Bir Rakip Çıkaracak

Akıllı telefon dünyasında bir tarafta Apple ve Samsung arasında bir rekabet sürerken bir diğer tarafta HTC ve Samsung arasında başka bir rekabet daha gelişmeye başladı. HTC T6 ismini taşıyacak telefonuyla Galaxy Note 3‘ün karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Hatırlanabileceği gibi HTC S4‘ün karşısına One ile çıkmış S4 Mini için One mini‘yi üretmişti. İki firma arasındaki rekabet hızlanarak devam ederken en son olarak HTC Note 3’ü hedef aldı. Evleakssitesinin haberine göre T6 da 5.9 inç büyüklüğünde Full HD ekran bulunurken cihazda 2.3GHz hızında dört çekirdekli bir işlemci olacak.

Ayrıca cihaz sytlus kameli ile farklılık yaratmanın peşinde. Birçok yeni özelliği içinde barındıracak olan kalem ile cihaz bu alanda rakiplerinden farklılaşmak istiyor. Özellikle Note serisinin kalemlerinden ayrılmak istiyor.

Ayrıca cihazda 2 GB RAM ve 16 GB depolama alanı bulunacak. Bu arada cihazda SD kart desteğinin de olacağı düşünülüyor. Ayrıca pili 3.300 mAh gücünde olup kağında 1.200 mAh gücünde yedek bir kılıf pili daha bulunacak. Uzun zamandır görmediğimiz parmak izi okuyucunun bu cihazda tekrardan ortaya çıkması da gündemde.

Üründe 2.1 mega piksellik ön kameranın yanında UltraPixel arka kamera da bulunacak.

Ürünün Android 5.0 Key Lime Pie işletim sistemi ile gelmesi planlanıyor. Ancak şu an için Android 5.0’ın piyasaya sürülmediğini hatta Android‘in yeni sürümünün de çıkmadığını düşünürsek eğer ürünün piyasaya sürülmesinin biraz zaman alacağını düşünebiliriz.

Galaxy Note 3 ve HTC T6‘nın ne zaman çıkacağını şu anda bilmiyoruz. Ancak T6‘nın Android 5.0 ile geleceği söylentisinin gerçek olduğunu düşünürsek onun çıkışını biraz daha gecikebilir.

-SosyalMedya.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir