Çağla Şikel’den Alışveriş Tüyoları

Çağla Şikel’i doğallığı samimi tavırları nedeniyle çok seviyorum. Moda konusunda da işinin uzmanlarından. Hürriyet Gazetesi’nden Sibel Arna’ya röportaj veren Çağla Şikel alışveriş rutinini anlattı. Lüks benim ruhuma hitap edendir diyen Şikel, “Almak istediğim bir şeyin peşinden aylarca koştuğum olmuştur” diyor.

cagla_sikelin_alisveris_sirlari_h68816

* Alışveriş sizin için ne anlam ifade ediyor?

– Bir taraftan deşarj diğer taraftan motivasyon kaynağım. Bir toka, bir ruj bile olsa alışveriş yaptığımda mutlu oluyorum. Alışveriş benim için hiçbir zaman para harcamak olmadı. Çok pahalı şeylere sahip olduğunda mutlu olanlardan değilim. Aksine çok beğendiğim bir şeye uygun bir fiyata sahip olursam daha mutlu olurum.

* İstanbul’daki favori alışveriş noktalarınız? Markalar, AVM’ler, tasarımcılar hangileri?

– AVM olarak İstinyePark’ta her aradığımı buluyorum. Herhangi bir marka bağımlılığım ya da takıntım yok. Tasarımcılar içinde ise Nihan Buruk, Gamze Saraçoğlu, Zeynep Erdoğan ve Raisa Vanessa’nın tasarımlarını beğenerek giyiyorum.

* Beyoğlu ve sokak modası hakkında ne düşünüyorsunuz?

– Ben pasajlara ilk gençlik yıllarımdan beri tutkunum. Konservatuvarda bale eğitimi aldığım sırada, AKM’deki provalardan çıkıp kendimizi pasajlara atardık. Çok uzun süredir gidemiyordum ama bir ay önce Özge Ulusoy’la birlikte uğradık. 4-5 pasaj gezdik ve gerçekten acayip fiyatlara nefis yazlık giysiler ve takılar bulduk.

* Kapalıçarşı sevenlerden misiniz?

– Aşıklarındanım desek daha doğru olur, benim ruhumu çok iyi yansıtan bir yer orası.

* Bu yaz mutlaka alacağınız parçalar?

– Eskiden fazla yoktu ama bu yaz göbeği açıkta bırakan tişörtler girdi gardırobuma… Almaya da devam edeceğim.

“ALIŞVERİŞ YAPARKEN GÖĞSÜMDEN SÜT GELDİ”

* Bana mükemmel bir alışveriş deneyiminizi anlatır mısınız?

– Londra sokaklarında yaşadığım, heyecan ve adrenalin dolu bir gün var, o gün her şeye damgasını vurur, net! Aman bir şey kaçırmayayım korkusuyla 4 saatte bir süt sağmam gerekirken 8 saat yemek bile yemeden mağaza gezmiştim. Artık sütler akmaya, midem kazınmaya başlayınca pes etmiştim.

* Bir alışveriş rutininiz var mı?

– Tek başıma alışveriş tercihimdir. Sokaktaysam mutlaka elime hamburger alırım, patates kızartmasını da montumun cebine sıkıştırırım, gezerek yerim.

BENİM İÇİN LÜKS RUHUMA HİTAP EDENDİR

* Bir sandalet koleksiyonunuz var mı? Nereden buluyorsunuz o kadar şıkırtılı ve göz alıcı modelleri?

– Onları bulana kadar kaç gecemi uykusuz geçiriyorum bir bilseniz. Ölesiye araştırıyorum ve ne yapıp edip rüyalarıma girecek modelleri buluyorum.

* Sizin için lüks nedir?

– Benim için lüks, ruhuma hitap eden üründür. “Ay tam benlik” dediğim. Bana bir şeyler çağrıştıran, sanki daha önce de sahip olmuşum gibi tanıdık gelen… Ve böyle parçalar bulunca da heyecanımı artırıp, motivasyonumu yükselten…

* Kozmetik alışverişinizi nereden yapıyorsunuz?

– Her yerden alabilirim, çünkü markalarım bellidir.

* Kulağınızdaki küpeler, yüzükleriniz, kolyeler hep göz alıcı… Takılarınızın nereden alıyorsunuz?

– Milka Karaağaçlı ve Sedef Cengiz son zamanlardaki yeni favorilerim. Mücevherlerimi yıllardır Uğur Mücevherat’tan alıyorum. Seyyardan aldığım takılar da fazla.

* Sınırlı bütçesi olan ama modayı takip etmek isteyenler için nasıl bir alışveriş haritası çizersiniz?

– Beyoğlu… Atlas, Terkos ve Beyoğlu pasajlarına uğrasınlar. Salaş tişört, jean şort ve çiçekli elbise edinsinler.

“Çağla Şikel’den Alışveriş Tüyoları” üzerine 0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir