Açlık Hissinizi Proteinli Gıdalarla Dindirin


proteinler_karbonhidratlarSabah kahvaltınızda protein ağırlıklı beslendiğinizde daha geç acıktığınızı sizde farkettiniz mi? ABD’deki Missouri Üniversitesi’nin araştırmasına göre sabah daha fazla protein alınarak açlığın ve kilonun daha iyi kontrol edilebileceği ortaya çıkmış. Özellikle de sabah protein ağırlıklı beslenildiğinde. Bu araştırmada katılımcılardan bazılarına yumurta, sosis gibi 40 gram protein ağırlıklı yiyecekler verildi. Diğer katılımcılar kahvaltıda daha az protein tüketti ya da kahvaltı yapmadı. Öğle yemeğine kadar 30 dakikada bir katılımcılara ne kadar acıktıkları soruldu. Daha sonra katılımcılardan doyuncaya kadar makarna yemeleri istendi. Kahvaltıda protein ağırlıklı beslenenlerin daha az acıktığı ve gün içinde daha az yediği görüldü.

Bunu ben bizzat deneyimliyorum zaten. Şöyle ki eve kepekli tost ekmeği almıştım. Her sabah tost yiyerek gidiyordum işe. Yine de öğlene doğru acıkıyordum. Daha sonra yanına az da olsa beyaz peynir ekledim bu sefer daha uzun süre tok kaldığımı farkettim. Şimdi ise mutlaka sabah 1 yumurta yemeye dikkat ediyorum çünkü çok daha uzun süre tok kalıyorum. Öğlen yemeğinde de canavar gibi yemeklere saldırmıyorum 🙂

3335477

Bu arada önemli olan hiç yememek değil. Dengeli saatlerde sağlıklı beslenmek. Ayrıca kimine göre ara öğünler önemli olsa da ben tam bir Karatay savunucusu olduğum için ara öğünlere de gerek yok. Günde ister iki öğün ister üç öğün yiyin ama sağlıklı sebze yemekleri yiyin. 

6b9be3a114bebf6761d23e705386c69e

Göbek Eriten Diyet ve Egzersiz Önerileri

En Sağlıklı Kuruyemişler

Karın Kası Egzersiz Programı – Part II

 

“Açlık Hissinizi Proteinli Gıdalarla Dindirin” üzerine 0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir