Evde Günlük Egzersiz Programı

home-workout-coupleDüzenli spor yapmak hem ruhsal açıdan hem de sağlığımız açısından çok gerekli. spor salonuna gidemeyenler için internette çok güzel egzersiz videoları var. Evde kendinize bir egzersiz programı oluşturarak spor yapabilirsiniz. Ben 9 aylık spor salonu üyeliğimin son 2 ayında artık üşendiğim için gitmemiştim. Bu yüzden bu kış spor salonuna yazılmak yerine evde egzersizi tercih ettim. 

Evde düzenli egzersiz yapabilmek için önce yüksek bir motivasyon gerekiyor. Benim egzersiz programımda haftada 1 gün zumba yapmak var. Zumba nedir derseniz buraya bir tık alalım.

Onun dışında her gün mutlaka 5 arttırarak squat yapıyorum. İlk gün 20 ile başladım. Squat hareketi bir sandalyeye oturur gibi yapılıyor.

body-weight-squats-up-down-girl

 

Özellikle bacak kasları için haftada 2 kere de alttaki videoyu izleyerek bu hareketleri yapıyorum. İyi sonuç almak için yalnızca egzersiz değil diyet de yapmak gerekiyor.

Genelde sağlıklı şeyler yemeye çalışsam da hamur işi denince akan sular duruyor bende. O yüzden yazının başında da dediğim gibi bu işe gerçekten başlayacaksanız yüksek motivasyon gerekiyor. İlk başlarda en azından akşam geç saatlerde ağır şeyler yemeyerek başlayabilirsiniz.

Bu çalışmanızın sonunda arkadaşlarınızın sizde ki değişimi farketmeye başladıkları günü düşünün ve moralinizi hep yüksek tutun. Bu arada önce diyetle incelin daha sonra egzersize başlayın. Yoksa örneğin siz daha ince bacaklar isterken kalın kaslı bacaklarınız olabilir dikkat edin.

**Not: Önemli bir hastalığınız varsa doktor kontrolü yaptırmadan bu tarz sporlara başlamayın. Ayrıca evde kendi başınıza yaptığınız sporlarda sakatlanma riskiniz de fazlalaşır. Herhangi bir yerinizde zorlanma veya acı hissederseniz sporu derhal bırakın ve bir doktora başvurun.

Sevgilerle..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir