Blog Görsellerine Pin It Butonu Nasıl Eklenir?

pinterest-pinboard-600Blogunuzun daha fazla trafik alması için tabi ki öncelik kaliteli içerik oluşturmak. Eğer araştırırsanız çok sevilen veya popüler olan  bazı bloglar aslında çok iyi tasarımlara sahip değiller. Bloglarda zengin içeriğin dışında bir de sosyal medyada yayılma, paylaşılma gibi özelliklerin olması da gerekiyor. 

Bence her blogun belli başlı sosyal ağlarda hesaplarının olması gerekiyor. Instagram, Pinterest, Facebook ve Twitter hesapları gibi..

Şimdilerde popüler olan sosyal ağlardan biri de Pinterest. Pinterest’i sevdiğiniz notları, görselleri, bilgileri bir mantar panoya iğnelemişsiniz gibi düşünebilirsiniz. Vakit geçirmek oldukça eğlenceli. Ben blog için çoğu görseli de Pinterestten alıyorum. Hatta spora gideceğim zaman ne giysem diye önceden Pinterest panolarına göz atıyorum.

Sizde blogunuzdaki görsellerin pinterestte yayınlanmasını isterseniz çok kolay bir kod ekleyerek görsellerinize “Pin It” butonu ekleyebilirsiniz.

Ben Tumblr adresime PinIt butonunu ekledim. Öncelikle orada nereye kodu yapıştıracağımızı anlatayım çünkü diğer bloglarda oldukça kolay.

Tumblr’da blog sayfamıza girdikten sonra kişiselleştir diyoruz. Ben HTML düzenleden yapmadım. Alttaki kodu direkt olarak açıklama yazan yere yapıştırıyoruz. Bu kadar kolay 🙂

<script type=”text/javascript”>
(function(d){
var f = d.getElementsByTagName(‘SCRIPT’)[0], p = d.createElement(‘SCRIPT’);
p.type = ‘text/javascript’;
p.setAttribute(‘data-pin-hover’, true);
p.async = true;
p.src = ‘//assets.pinterest.com/js/pinit.js’;
f.parentNode.insertBefore(p, f);
}(document));
</script>

pin it

Diğer bloglarda ise yerleşimden yeni şablon/bileşen ekle diyoruz. HTML kod ekle veya wordpresste metin ekle yazan yere bu kodu yapıştırıyoruz. PinIt butonunuz hazır.

Sevgilerle..

printables (4)

Blog Yazısı Konusu Bulmak İçin Öneriler

Bunu Blogumda Paylaşabilirim. Hürriyet Benim. #hürriyetbenim

En İyi 10 Güzellik-Bakım Blog’u

Blogunuza Kolayca Sosyal Medya Takip İkonları Ekleyin

En Sevdiğim Bloglar

Severek Takip Edilecek Bloglar

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir