Instagram'da Takipçi Arttırmak İçin Neler Yapmalı?

pageInstagram’da takipçi arttırmak için bir çok ücretsiz veya ücretli takipçi sitesi mevcut. Fakat bu sitelerin ne kadar güvenilir olduğu tartışılır. Bir çok yerde takipçi sayısını arttırırken hesabı silinen kişilerin yazılarını okuyorum. Bu yola başvurmak yerine daha doğal ve gerçek yöntemlerden bahsedeceğim;

İçerik! Aynı blog sitenizin de kalitesini ve takipçilerini arttırırken başvurmanız gereken yol gibi instagramda da takipçi sayınızı arttırmak istiyorsanız kaliteli fotoğraflar çekmeye odaklanın. Fotoğrafçı bir arkadaşım önemli olan fotoğraf makinesi değil çeken kişi demişti. Bu çok doğru. İyi çekim yapmanın inceliklerini kendi fotoğraflarınızı eleştirerek görmeye ve yanlışlarınızı düzeltmeye çalışın.

Fotoğraf düzenleyicilerini kullanın. Android ya da App Store’da fotoğraf düzenlemek için yüzlerce uygulama mevcut. İçlerinden en iyisini bulmak için denemeler yapın. Fotoğraflarla oynayın. Yalnızca instagram efektlerini değil başka programların efektlerini de ekleyin.

Processed with VSCOcam with m5 preset

 

Popüler hashtagler kullanmaya çalışın.Bu arada profiliniz gizliyse bu maddeyi atlayabilirsiniz çünkü hashtag ekleseniz bile gizli profiller görülmez. Google arama motoruna popüler hashtag yazarsanız en popüler etiketleri sizin için çıkaracaktır. Her fotoğrafınıza mutlaka etiket ekleyin!

Başka instagram kullanıcılarını da takibe alın. Hobilerinize göre birilerini takip ederseniz daha çok fikriniz olur.

Eğer özel bir ilgi alanınız varsa veya hobiniz instagram hesabınızı bununla ilgili açın. Örneğin yemek yapmayı seviyorsanız yemekle ilgili görselleri daha sık paylaşın ve yemeklerin görsellerini de yine düzenleyerek, efektlerle paylaşın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir