Kırılan Far / Allık / Pudranızı Presleyin Yeniden Kullanın!

page

En sevdiğim pudralarımdan olan ve ten rengime tam uyan Maybelline pudram bir süre önce kırılmış hatta çoğu parçası etrafa dağılmıştı. Elimde kalan azıcık parçası da toz halindeydi. İnstagramda paylaştığımda bir arkadaşım preslenebileceğini yazdı. Hemen denedim.

İhtiyacımız olan malzemeler küçük bir kap (ben çay tabağı kullandım), bir kaşık, kolonya veya alkol (kolonya kullandım), kırılmış olan allığınız, pudranız ya da farınız, bir küçük beyaz kağıt ya da peçete.

IMAG2971-vert

Öncelikle kırılan ürününüzü küçük bir kaba aktarın. Kaşıkla ezerek iyice ufak toz haline getirin. Daha sonra kırılan ürünün miktarına göre kolonya damlatın. Kıvamı cıvık cıvık olmayacak ama toz taneleri birbirine püre şeklinde yapışacak. Benim pudram zaten azcık kalmıştı ben 4 damla kolonya döktüm yeterli oldu. Daha sonra tekrar ürününüzün kabına bu püre haline gelmiş pudrayı/ farı/ allığı boşaltın. Bir peçete ya da beyaz kağıt yardımıyla şeklini düzelterek kabına geri yerleştirin. Sabaha kadar kurumasını ve kolonyanın uçmasını bekleyin. Ben sabah tekrar kullandım, gerçi tam kurumamıştı ama pigmentlerinden hiç bir şey kaybetmemişti. Yine aynı sevdiğim rengi verdi :)

Sevgilerle..

 


2 thoughts on “Kırılan Far / Allık / Pudranızı Presleyin Yeniden Kullanın!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s