Hayat Kolaylaştıran 3 Akıllı Telefon Uygulaması

iOS vs. Google Play

Daha önce “En Kullanışlı Android Uygulamaları” başlıklı bir yazı paylaşmıştım. Yazıda çok genel olarak her telefonda olabilecek uygulamaları açıklamaya çalışmıştım. Bu yazıda benim için gerçekten olmazsa olmaz 3 uygulamayı paylaşmak istedim. Özellikle günlük yaşantımda ve blog yazarken bu uygulamalar bana hep zaman kazandırıyor. Ayrıca kullanımları da oldukça kolay.

Ben her zaman not defterleri taşımayı çok severim. Çantamdan çıkarıp yazıyor muyum? Hayır, ama almayı seviyorum. Yine de not tutmak konusunda en önemli yardımcım Evernote. Kendisi süper pratik bir uygulama. İster bilgisayardan isterseniz de cep telefonunuzdan bu uygulamaya her zaman bağlanabiliyorsunuz. Unutkanlar için birebir.

quwfx3xdiupaykeo0iix

Diğer hayat kurtarıcım Dropbox. Tanışmadıysanız kendisiyle hemen tanışmalısınız. Özellikle mobil bir hayat yaşıyorsanız, bilgisayarınızda ki dosyalar telefonunuzda olmalıysa kesinlikle yüklemelisiniz. Dropbox’ı telefonunuza ve masaüstünüze yüklüyorsunuz. Telefonunuzda çektiğiniz bir fotoğrafı dropboxla paylaş diyerek 2 dakika da bilgisayarınıza kolayca atmış oluyorsunuz.

dropbox-1

Son keşfim Pocket. Okumayı çok sevdiğim için her an her yerden okumak istediklerime ulaşmak benim için önemli. Çevirimdışı da kullanılabilmesi ayrı bir güzellik. Beğendiğiniz ama okumaya vakit bulamadığınız bir yazıyı sonra okumak için pocket.com adresine link olarak yüklüyorsunuz daha sonra ister websitesine girip isterseniz de cep telefonunuzdan okuyabiliyorsunuz. Yalnızca yazı değil, sonra izlemek üzere video veya fotoğrafta ekleyebiliyorsunuz.

pocket uygulaması

Eğer sizinde böyle kurtarıcı olmazsa olmaz uygulamalarınız varsa bana yorum olarak bırakabilirsiniz.

Sevgilerle..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir