Özgüven Nasıl Kazanılır?

050525aa2def3c775e4e396dcad0197a

Özgüvenli insanlara her zaman hayranım. Bir ortama girdiğinde tüm dikkatleri kendi üstünde toplamayı bilen, konuştuğunda kendini dinleten ve hayır demeyi bilen insanlara çok özeniyorum. Bu insanlar nasıl oluyor da bu kadar rahat olabiliyorlar bakalım;

Öncelikle, kıyaslamayı bir kenara bırakmalıyız. Kendimizi sürekli başkalarıyla kıyaslayarak bir yere varamıyoruz. Başkalarından iyi miyim diye bakmak yerine kendi içimde en iyisi olmayı seçmeliyim.

Pozitif olmalıyız. “Bugün yine çok kötü”, “Çok şişmanım”, “Kötü görünüyorum” gibi olumsuz cümleleri bir kenara bırakmak lazım. Kötü düşünceler hep kötü sonuçlar getirir. Kötü olduğunu düşündüğünüz yönlerinize değil iyi yönlerinize odaklanın. 

Hatalarınızı kabullenin. Onlardan ders çıkarmaya çalışın. Hayatta her zaman başarılı olmaya çalışmayın. Bazen hatalar yapabilirsiniz bunları kabullenin.

Makyaj yapın 🙂 Her zaman kendinizi solgun görüyorsanız yüzünüze biraz ışıltı katın. Kendinize vakit ayırın ve bakım yapın. Başka sorunları kısa bir süreliğine erteleyin. Makyaj ve bakım kendinizi iyi hissettirecek.

Sevgilerle..

 

“Özgüven Nasıl Kazanılır?” üzerine 3 yorum

  1. Cool olun rahat olun diyorsunuz 😄 Son yazınızla oldukça ilişkili aslında. Özgüven ,rahat ve kendi fikirlerinin arkasinda durmakla başlar bence hatta bununla ilgili ayna karşısına geçip alıştırma yapabilir insanlar . Daha sonra alıştırmanın zorluğunu artırmak isteyenler bi eczaneye girip matkap var mi diye sorabilir ya da bir fırından balık almaya çalışın. İnsanlar önce alay ettiğinizi sanar ama böyle tuhaf pratikler ani ilerleme sağlar özgüvende 😂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir