Home · Sağlık-Fitness

Ebru Şallı 4 Haftada Süper Yaz Vücudu

İlk Ebru Şallı dvd’im hayırlı uğurlu olsun. Yeni çıkan dvd tam benim fit olma yolunda yoğun motive olduğum döneme denk geldi. 2 ay içinde benim için önemli olan davetler olacak ve orada gerçekten sağlıklı ve fit görünmek istiyorum. Benim için önemli olanın zayıflık olmadığını sağlık olduğunu herkes biliyor zaten. Kaslarımda iyice zayıflama ve güçsüzlük başladı. Ekmek ve hamur işi olayını zaten yeterince azalttım ama artık spora başlamam gerekiyordu.

FullSizeRender

Dvd’yi geçtiğimiz Pazar günü aldım zaten kendisi yaklaşık 1 hafta önce çıktı. Normalde televizyonda Ebru Şallı’yı çok izlemiyorum ama denemek istedim. Bence tek kelimeyle süper. Asla sıkılmıyorsunuz. Boş boş konuşmalar yok. Ebru Şallı pilates konusunda zaten ilk isimlerden biri. Bu egzersizde benim en sevdiğim en zor hareketlerin en başta olması ve yavaş yavaş kolaylaşması. Yani egzersizleri yaparken “of şimdi rahatım ama az sonra zorlanacağım” diyerek ilerleyen bölümlerden soğumuyorsunuz.

Cd ile birlikte beslenme önerileri içeren bir liste verilmiş. Az buçuk diyet yapan herkesin bildiği öneriler var. Haftada 6 gün yapılmasını öneriyor. Yapılabilir çünkü gayet eğlenceli ve dinlendirici. İlk gün yaptıktan sonra gülmek bile acı verebilir ama bu işe yaradığını gösterir korkmayın :) Ben Pazar günü başladım 2 gün sonra neredeyse düz bir karınla ve 1 kg eksik uyandım. Eğer çok hoplamalı zıplamalı egzersizleri sevmiyorsanız hem rahatlayım hem fit olayım derseniz öneriyorum. Gereken ekipman ise sadece sandalye :) Ciddiyim sadece sandalye ile tüm egzersizler. Arada 1-2 tane pilates çemberiyle hareket var ama bende yok o hareketlerde ben dinleniyorum. Bir de pilates lastiği gerekiyor ama o da esneme kısmında kullanılıyor yoksa dert etmeyin. Dambıl kullandığı kol çalışmaları var onlarda da zaten 1lt su dolu şaşal şişe biliyorsunuz iş görüyor. Ekipmana gerek duymadan rahatça hiç sıkılmadan yapacağınız harika bir dvd. Kesinlikle öneriyorum.

4 hafta sonra sonuçları buradan güncellerim :)

Sevgilerle..

Bir Yanıt Bırakın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s