Söz/Nişan Masa Konsepti

Dün akşam evde kardeşimin isteme töreni vardı. Günler öncesinden hazırlıklara başladık. Önce bir konsept belirledik. Biz daha sade ve pastel renklerde olması için çuval ile süsledik. Böyle yazınca da ne kadar değişik geliyor. Kapitalist düzen işte çuvalı bile pazarlıyor :) 
Eğer sizde pastel renkleri seviyorsanız olay çok basit, el becerisi gayet iyi olan bir adet halamız var :) (Hatta şurada instagram sayfası da var) Gezmeyi seven teyzeleri ve annemizi de Eminönü’ne gönderiyoruz :) 

Oradan 10m çuval aldılar. Kırnap ipi, saman şeklinde ipler ve tercih ettiğimiz renklerde mumlar buldular.


Söz tepsisi ile ayrı bir olaydı. Bu fotoğrafta gördükleriniz tamamen halamın el emeği. Boş kütük şeklinde tepsi aldılar 20₺’ye. Tepsinin sağ tarafındaki minik ağaç parçaları da satılıyormuş. Diğer süsleme çiçekler halamın elinde vardı. Silikon tabancasıyla yapıştırmalarını yaptı.


Mumların etrafına çuval parçaları kesip iplerle bağladık. Kozalakları dışardan toplayıp teyzem boyamıştı. Aşağıdaki harfleri de Eminönü’nden alıp üçgen kestiğimiz çuval parçalarına silikon tabancasıyla yapıştırdık.


Yine istedikleri renklerde balonları alıp birbirine bağlayıp iğneyle perdeye tutturduk. Büyük harf balonlar zaten her yerde satılıyor. Masada genelde süslü ikramları koyduk. İki kavanoza renkli badem şekerleri doldurduk. Gayet hesaplı bir konsept oldu. Bu arada fotoğrafları da sosyopix’den çıkarttırdık. Mini kare kartlardan. Ben daha önce oradan alışveriş yapmıştım. 

Bizim masa süslememiz bu şekildeydi. Tek sorun çuval aşırı toz yapıyor devamlı süpürmek zorunda kalabilirsiniz. Bizde herkes gelene kadar hep evi havalandırdık. Umarım yararlı olmuştur.

Sevgilerle..


2 thoughts on “Söz/Nişan Masa Konsepti

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s