Genel

Haftanın Önerileri – II

Geçen hafta başladığım haftanın önerileri serisinin ikincisi ile bu hafta dikkatimi çekenlere bakalım;

Haftanın filmi

Tam 8 Mart günü gösterime girmesiyle girl power ateşi yakan Captain Marvel. Evrenin ilk kadın süper kahramanı. Hatta Avengers filminde gördüğümüz en güçlü süper kahramanlardan biri.

Marvel’ın çizgi dünyasında yazar ve editör Stan Lee tarafından tutkulu bir karakter olarak resmedilen Carol Danvers (Brie Larson), NASA için çalışan bir pilot. Hırsı sayesinde genç olmasına karşın binbaşılığa yükselmiştir ve “Kree teknolojisi”yle ilgili bir görevde yer alır. Konunun uzmanı Dr. Wendy Lawson ile göreve giderken uçağı kullanır. Dünyada yaşam kendi halinde devam ederken ve sıradan insanların uzaylılar kavramını bir fantezi olarak algıladığı bir dönemde, uzaydaki tehlikeli bir halk olan Kree’lerin saldırısına uğrayan ikilinin uçağı düşer. Aslında Lawson da bir Kree’dir. Dr. Lawson’un üzerinde çalıştığı ışık hızı motoru Kree’lerin eline geçmesin diye Carol, onun çekirdeğini imha eder ve çekirdeğin gücü onun vücuduna girer ve süreç içinde evrenin en güçlü kadını olur. Kree komutan Yon-Rogg (Jude Law) Carol’u öldürmek yerine gezegenlerine götürerek hafızasını sıfırlayarak Vers adıyla onu asker yapar.

https://t24.com.tr/yazarlar/bulent-vardar/evrenin-ilk-super-kadin-kahramani-kaptan-marvel,21901

Hala vizyonda olan filmi kaçırmadan izlemenizi öneririm.

Haftanın Kitabı

Heidi – Johanna Spyri

Aslında kitap bir çocuk klasiği. Fakat iletişim yayınlarından çıkan yeni baskılardan. İletişim yayınları çocuk klasiklerini yeni kapak tasarımları ile harika koleksiyonlara dönüştürüyor. Türk klasikleri serisini tamamladıktan sonra tamamlayacağım seri bu olacak sanırım 🙂

Çocuk edebiyatının en bilinen ve sevilen kahramanlarından Heidi’nin maceraları “çocuklar için olduğu kadar çocukları sevenler için de” eşsiz bir yolculuk vaat ediyor.
Heidi, anne ve babasını kaybetmesinin ardından kimsenin sevmediği, huysuzluklarıyla bilinen büyükbabası Alm-Öhi’nin yanına bırakılır. İyi niyetiyle çevresindeki herkesi, Peter’i ve büyükbabasını, Klara’yı ve büyükanneyi büyüler. Alpler’in tertemiz havası, uğuldayan çam ağaçları, yemyeşil otlaklardaki keçiler Heidi’nin aklını başından alır. Bir gün Frankfurt’a, karanlık ve soğuk bu şehre gitmek zorunda kaldığında hiçbir şey eskisi gibi olmaz. Bakalım Heidi o güzel günlere, çok sevdiği doğaya dönebilecek midir?
Karşılaştığı zorlukları bir bir aşan, hayatı neşe içinde yaşamayı başaran Heidi’nin etrafına yaydığı sıcacık sevgi sizi de sarmalayacak.

https://www.iletisim.com.tr/kitap/heidi/9723#.XIUncy3BLBI

Haftanın Şarkısı

Zedd- Katy Perry

Bu haftanın derlemeleri bu kadar.. Yorumda siz de bu hafta ilginizi çekenleri benimle paylaşırsanız çok sevinirim.

Sevgilerle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: