2023 Yılında Okuyabileceğiniz En İyi 5 Psikoloji Kitabı

Yeni çıkan psikoloji kitapları her zaman ilgimi çekmiştir. Aylık okuma listelerimin arasında mutlaka bir psikoloji kitabı da bulunur. Bu yazıda 2023 Yılında Okuyabileceğiniz En İyi 5 Psikoloji Kitabı listesi paylaşmak istedim. Bu kitaplardan bazıları kişisel gelişim kategorisinde de değerlendirilmektedir. Kitaplar okumadığım ama listeme eklediğim okuyacağım kitaplardır. Bu nedenle kişisel görüşlerimi değil kitapların tanıtım bültenlerini paylaştım.

Okunması Gereken Psikoloji Kitapları

1. Çalınan Dikkat

Yazar: Johann Hari

Çevirmen: Barış Engin Aksoy

Gazeteci-yazar Johann Hari, son yıllarda bir şeylere odaklanmakta ne kadar zorlandığını fark ettiğinde suçu önce kendisinde aramış. Ama sonra aslında çoğu insanın aynı sorundan muzdarip olduğunu görmüş. Böylece meseleyi araştırmaya, uzmanlarla görüşmeye başladığında çok daha derin ve kapsamlı nedenlerin söz konusu olduğunu keşfetmiş.

https://1000kitap.com/

2. Gölgeyle Buluşma İnsan Doğasındaki Karanlık Yüzün Gizli Gücü

Yazar: Connie Zweig

“Bilince çıkarmadığımız her şey hayatta kader olarak karşımıza çıkar.” Carl Gustav Jung. Hiddet, kıskançlık, yalan söyleme, hınç, suçlama, açgözlülük… Bu yasak hisler ve davranışlar karanlıkta kalan ve inkâr ettiğimiz tarafımızdan yani kişisel gölgemizden ortaya çıkar.”

3. Bilinç ve Bilinçdışı

Yazar: Carl Gustav Jung

Not dökümlerinin editörlerinden biri olan Ernst Falzeder’ın da sözleriyle, “Jung’un kendi ‘Analitik Psikoloji Üzerine Giriş Dersleri’ne hoş geldiniz.”

4. Mutluluğu Kaybettiğin Yerde Arama

Yazar: Beyhan Budak

Güçsüz değilsin, sadece insansın. Her şeyle savaşamazsın. Her konuda en iyisini yapamazsın. Her zaman mantıklı davranamazsın. Bazen akışına bırakmak gerekir. Bazen savaşmak ve kazanmak yerine yenilgiyi kabul etmek gerekir.

5. Hayat İçin 12 Kural: Kaosa Panzehir

Yazar: Jordan B. Peterson

Kaos ve belirsizlik dünyasında nasıl doğru düzgün yaşayabiliriz? Böylesi bir dünyada hepimizin bilmesi gereken en önemli şey nedir? Modern dünyada kural ne anlama gelir? Neden iğneyi kendimize çuvaldızı geçmişimize batırmalıyız?

Bu listeye ek olarak En çok Okunan Psikoloji Kitapları konusunda da araştırma yapabilirsiniz. Genellikle bu kitaplar büyük kitleler tarafından okunmuş ve etkili görülmüş kitaplardır. Psikolojik Şiddet Nedir? Destek Olabilecek Kitap Önerisi başlıklı yazımı da okuyabilirsiniz.

Sevgilerle

En iyi 5 psikoloji kitabı yazımı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızdan paylaşırsanız fazlasıyla teşekkür etmiş olursunuz.

Daha fazla bilgi için beni sosyal medyada takip etmeyi unutmayın – Facebook, Instagram, Pinterest ve Twitter.

Yorumlarınız benim için değerli!

%d blogcu bunu beğendi: