29 Ekim Etkinlikleri İstanbul – 2022

29 Ekim İstanbul etkinliklerini şöyle topluca bir gönderide toplamak istedim. Hem çocuklar hem de yetişkinler her yıl daha da güçlü kutlamamız gerekiyor diye düşünüyorum. 29 Ekim Etkinlikleri İstanbul – 2022 listesi için okumaya devam ediniz…

İl olarak İBB’nin 29 ekim kutlamaları nerede? sorusuna yanıt verelim;

Merkez olarak Üsküdar belirlendi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 99. yılındaki kutlamalarının Üsküdar Meydanı’nda yapılacağını açıklamıştı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun da katılacağı etkinlikte, Anadolu Ateşi dans gösteriminin ardından sanatçı Selda Bağcan şarkılarını seslendirecek.

Cumhuriyet Gazetesi haberine göre;

“İBB Kültür AŞ’nin düzenlediği konserlerde de Eyüp Haliç Etkinlik Alanı’nda saat 20.30’da Tuğkan, Sultanbeyli Kent Meydanı’nda saat 20.30’da Yüksek Sadakat, Kağıthane Sadabat Parkı’nda saat 20.30’da Samida sahne alacak.

Fatih’te İBB’nin restore ederek kente kazandırdığı Mevlanakapı Kara Surları’nda gün boyu etkinlikler yapılacak. Maskotlu Çocuk Konseri, Pound Rockout Atölyesi, Bando Gösterisi ve Sokak Sanatları, Sihirli Bayrak Atölyesi etkinlikleri çocuklar ile buluşturulacak.

29 Ekim Konserleri

İBB Kültür AŞ’nin düzenlediği konserlerde ise;

Eyüp Haliç Etkinlik Alanı’nda saat 20.30’da Tuğkan,

Sultanbeyli Kent Meydanı’nda saat 20.30’da Yüksek Sadakat,

Kağıthane Sadabat Parkı’nda saat 20.30’da Samida sahne alacak.

Kadıköy’deki Müze Gazhane 29 Ekim etkinlikleri de oldukça hareketli. Her yaş grubuna özel, tüm güne yayılacak bir dizi etkinlik düzenlenecek. İBB Kültür AŞ tarafından organize edilen etkinlikler kapsamında atölyeler, söyleşiler, gösteriler ve çok daha fazlası Müze Gazhane’de olacak. Çocuk ve yetişkinler için “Yetişkinler İçin Heykel Atölyesi, Çocuklar için Yoga, Bando Gösterisi, Tango Gösterisi ve Atölyesi” gibi ücretsiz olan etkinliklerin bazılarına “Radar İstanbul” mobil uygulaması üzerinden kayıt yaptırılabilecek.”

Ayrıca her yıl olduğu gibi 29 Ekim Caddebostan yürüyüşü de listeye eklensin!

Kadıköy Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen eminim ki bu sene de coşkuyla geçecek olan yürüyüş benim de heyecanla beklediğim bir etkinlik. Yürüyüş, Bağdat Caddesi Suadiye Işıklar’da saat 19.00’da başlayıp Caddebostan İskele Sokak’ta son bulacak…

Hepimizin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun!!

Sevgilerle

29 Ekim Etkinlikleri İstanbul – 2022 yazımı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızdan paylaşırsanız fazlasıyla teşekkür etmiş olursunuz.

Daha fazla bilgi için beni sosyal medyada takip etmeyi unutmayın – Facebook, Instagram, Pinterest ve Twitter.

Yorumlarınız benim için değerli!