3-6 Aylık Bebekle Yapılabilecek Aktiviteler 

infant_play_site_064_w640

Şu anda bebeğim 8 aylık. Zaman nasıl bu kadar hızlı geçiyor ben anlamıyorum. Bebek 8 aylık olduğunda onunla oynamak daha kolay çünkü yapmaya çalıştığınız şeyi anlayabiliyor. Siz daha erken dönemde 3-6 aylıkken oyunlara başlamak isterseniz yapabileceğiniz şeyler var.

Ben hiç benim ufaklığa bebek gibi davranmadım. Hala da büyükmüş gibi bir şeyler anlatıyorum. O da anlıyormuş gibi tepki veriyor ama bilmiyorum 🙂 3-6 aylıkken en sevdiği oyuncağı oyun halısıydı. İlk başlarda pek ilgisini çekmese de sonradan çok hoşuna gitti. Hem yerde olduğu için hiç tehlikesi yok.  

Birlikte yuvarlanma çalışmaları yapabilirsiniz. Bu hem bebeğinizin hareket yeteneğini geliştirir hem de size keyifli zaman sunar.

Mimiklerinizi kullanın. Ben çok fazla mimik kullanıyorum ve bebeğim buna bayılıyor. Özellikle gözlerimi kocaman açtığımda hemen kahkaha atıyor 🙂

Dokunmasına izin verin. Gözetiminizdeyken eline farklı dokularda nesneler verin ve keşfetmesini sağlayın.

Kısa hikayeler anlatın. Özellikle de yüksek sesle ve eğlenceli şekilde anlatmaya çalışın. Ben henüz denemedim ama mini kumaş hikaye kitapları var bebekler için onları kullanabilirsiniz.

Son olarak bence en önemlisi konuşmak, bol bol konuşun ve göz teması kurun. Ayrıca bebeğiniz ağladığında kucağınıza almaktan sakın korkmayın 🙂 Onun tek ihtiyacı olan şey sevgi ve ilgi.

Sevgilerle..

Yorumlarınız benim için değerli!

%d blogcu bunu beğendi: