6 Adımda Daha Sağlıklı Bir Yaşam

sağlıklı-yaşam

Belki bir anda diyete ya da spora başlamaya karar vermek sizi tedirgin edebilir. Devamlı abur cubur yiyerek ve fazla hareket etmeden geçen bir yaşantınız varsa sağlıklı yaşam için böyle radikal kararlar almak yerine daha basit adımlarla başlamalısınız. İşte size küçük adımlarla başlayarak 6 adımda daha sağlıklı bir yaşam önerileri;

1- İşe daha çok su ve daha çok yeşil çay içmeyle başlayın. Kendinize devamlı su içmeniz gerektiğini hatırlatın. Bir süre sonra daha fazla susayacağınızı göreceksiniz. Ayrıca yeşil çayın tadına bir türlü alışamadıysanız tarçın çubuklarıyla içmeyi deneyin. Sağlıklı yaşam için bol bol sıvı tüketmeliyiz.

2- Kendinizi kahvaltı yapmaya alıştırın. Sabah ise gitmeden yarım saat bile erken kalkmaya alışırsanız kahvaltı yaparak güne daha sağlıklı başlarsınız. Çok iyi bir kahvaltı yapıp, orta halli bir öğle yemeği yiyerek ve akşam daha az yiyerek hem daha sağlıklı hem de daha fit görünürsünüz. 

3- Her sabah kalktığınızda esneme egzersizleri yapın. En fazla 10 dakikanızı alır ama sizi güne sağlıklı ve zinde başlatır. Sağlıklı yaşam için sadece beslenmeyi değil, zihninizin rahatlığına da özen göstermeyi seçin. Hem fiziksel gücünüzü hem de mental gücünüzü kaybetmeyin!

4- Kendinize her hafta hareket edebileceğiniz bir hobi bulun. Bu hobi havalar ısındığına göre bisiklete binmek, yüzmek ya da haftada en az 2 gün sahilde yürüyüş olabilir. Her akşam veya her sabah yatakta yapabileceğiniz ısınma egzersizlerini atlamayın. Yalnızca beş dakikada sizi yeni güne ya da geceye hazırlayan egzersizler bulabilirsiniz.

sağlıklı-beslenme
Sağlıklı Yaşam

5-  Düzenli bir uyku uyumalısınız. Gece oturup öğlene kadar uyuma alışkanlığınızdan kurtulun. Akşam erken yatarak almanız gereken uykuyu alın ve sabah erken kalkın.

6- Son olarak tabi ki kendinizle barışık olun ve kendinizi sevin. Siz bu dünyada bir taneciksiniz 🙂

Sevgilerle..

1 Comment

  1. […] Food ve İşlenmiş Gıdalardan Kaçının: Bu dönemde fast food ve işlenmiş gıdalardan kaçının. Daha çok ev yapımı ve taze yiyecekleri tercih […]

Yorumlarınız benim için değerli!

%d blogcu bunu beğendi: