AÖF Yaz Okulu Kaydınızı Yaptınız mı?

yaz-okulu-kayıt

Bu yıl koronavirüs nedeniyle her sistem değişti. Ben sınavsız ikinci üniversite kapsamında Açıköğretim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümü okuyorum. Bu yıl son sınıfa geçtim. AÖF yaz okulu kaydı şu an gündemimde ilk sırada o nedenle.

“Yaz okulu olacak mı?” sorusuyla bir dönemi bitirdik. 2020 senesi için önce yaz okulu olmayacak şeklinde açıklama yapıldı fakat sonra o kadar kişi mağdur olacaktı ki yaz okulu açılacak dendi.

aöf-yaz-okulu
Yaz Okulu

Son durumda 20 Temmuz 2020-28 Temmuz 2020 tarihleri arasında AÖF Yaz okulu 2020 için kaydınızı tamamlayabilirsiniz.

AÖF Yaz Okulu Kaydı Nasıl Yapılır?

Kayıt yapmak için önce anasayfadan kayıt otomasyonu bölümüne tıklıyorsunuz. Çıkan kısma TC kimlik numaranızı ve şifrenizi yazıp giriş yapıyorsunuz. Yaz okulu kayıt tarihleri aralığında bu işlemi tamamlamanız gerekiyor.

Bir ders alırsanız ücretler 160 TL’den başlıyor ve her ders için 15TL ekleniyor. Örneğin benim Osmanlı Grameri dersim alttan onu almak istiyorum 160 TL ödemem gerekiyor. Üst dönemden de ders almak istersem 15 TL ekleniyor ve 175 TL oluyor. Her dersi bu şekilde hesaplayabilirsiniz. Bilgisayardan giriş yaparsanız daha garanti bir şekilde kaydınızı yapmış olursunuz.

Yaz okulunda alttan kalan derslerinizi alabilirsiniz. Ayrıca gelecek dönemden de ders ekleyebilirsiniz. Dersleri onayla dedikten sonra ödeme işlemini internet üzerinden gerçekleştiriyorsunuz. Yaz okulu kayıt işleminiz tamamlanmış oluyor.

Yaz okulu sınavları 5 Eylül 2020 tarihinde yapılacak. Şu an yüz yüze yapılması planlanıyor. Fakat koronavirüs pandemisi nedeniyle online olarak gerçekleştirilebilir. Sınav bir gün oluyor ve hem vize hem final konularından sorumlu oluyoruz. Şimdiden çalışmaya başlayarak alttan kalan derslerinizi yaz okulunda verip bir üst döneme rahat bir geçiş hakkı kazanabilirsiniz. Yaz okulu soruları için daha önceki yılların çıkmış sorularını ve detaylı konu özetlerini okumalısınız. AÖF mobil uygulaması ders çalışmak açısından oldukça güzel. Hem alıştırmalar hem de detaylı konu anlatımları mevcut.

Ben not alarak çalışmayı sevmiyorum bu yüzden de pdf bilgisayarıma indirip onun üzerinden işaretleme yapmayı tercih ediyorum.

Yaz okulu akademik takvimi için Anadolu Üniversitesinin internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlarınız benim için değerli!