Apple Macbook’a Sıvı Teması Olursa

macbook

Bir akşam oturmuş keyifli keyifli film izlerken Macbook bilgisayarınızın üstüne çay dökerseniz ne olur?! Çözüm ağlamak değil. Hatta benim bilgisayarıma çay dökülmedi bile yere dökülen çay sadece sıçradı! Mac’im sonsuza dek kapandı. Sıvı teması sorunu nasıl çözülür yaşayarak öğrendik.

Hemen Apple destek adresinden gereken adımları yaptık. Öncelikle bilgisayarınızdaki tüm fişleri çekmelisiniz. Klavye sızıntısı olmasını engellemek için bilgisayarınızı ters çevirin. Eğer resetleme yaparsanız ve SSD diskinizi görüyorsanız sıkıntı yok. Web sitesindeki adımları takip ederseniz sorunu çözebilirsiniz. Fakat maalesef biz diski göremedik ve servise götürmemiz gerektiğini anladık.

Eğer siz de adımları takip ettikten sonra diskinizi göremiyorsanız daha fazla kurcalamadan servise götürmelisiniz. Bu arada Mac bilgisayarlar ve aksesuarlarındaki sıvı teması hasarı garanti kapsamında değil.

Biz şu an kuzumu (evet kuzu) servise bıraktık. 2-3 gün içerisinde yapılmasını umuyoruz.

Sevgilerle…

2 Comments

  1. Geçmiş olsun öncelikle 🥺 Sonuç alabildiniz mi, sizin kuzu iyileşti mi acaba? Bizim çocuğa da soda döküldü, açılmadı ben de bugün servise bıraktım ama dosyalarım, arşivim gidecek diye kaygı etmekten ağlamak üzereyim🥺🥺

    1. Maalesef tamir edildi ama her şeyim silindi 🙁 Bu nedenle artık her şeyimi iCloud kullanarak kaydediyorum.

Yorumlarınız benim için değerli!