Arzum BEBBE Yoğurt Makinesi İncelemesi

Yoğurt makinesi genellikle bebek olunca ek gıda serüveni ile hayatımıza giriyor. Bizimki de aynen öyle oldu. Uzun süren araştırmalar sonucunda ben Arzum yoğurt makinesi aldım. Bu yazıda Arzum BEBBE Yoğurt Makinesi İncelemesi bulabilirsiniz.

Yoğurt, piyasadaki probiyotik açısından en zengin gıdalardan biri olarak kabul edilir, ancak ticari çeşitler genellikle şeker ve uzak durmak istediğiniz diğer istenmeyen içeriklerle doludur. Öte yandan 12 saatin altında sıfırdan kendi yoğurdunuzu yapmak için kullanabileceğiniz yoğurt makineleri, ev yapımı yoğurdunuzdaki malzemeleri ve lezzetleri kontrol etmenizi sağlar. Evde yoğurt yapmakta yeniyseniz, bu süreç korkutucu görünebilir, ancak aslında gerçekten çok kolaydır, özellikle de bir yoğurt makineniz olduğunda.

Yoğurt Makinesi Kullanımı

Her marka için farklıdır ama ben evimde genelde mutfak aleti olarak arzum ürünlerine güveniyorum. Şu ana kadar aldıklarımdan hiçbiri bir sıkıntı çıkartmadı. Bu yoğurt makinesini almamın nedeni de içerisinde altı adet cam kavanoz bulunması. Özellikle ek gıda için aldığımdan bu altı küçük kavanoz tam olarak her güne bir kavanoz olacak şekilde bebeğimin öğünlerini karşılamış oldu. Arzum yoğurt makinesinde yalnızca ısıtma işlemi yapılıyor gibi düşünebilirsiniz. Sanırım yoğurt makinesi Tefal gibi markalarda süt kaynatma derdi olmadan direkt malzemeleri karıştırıyormuşsunuz.

Benim aldığım makinede ise öncelikle sütü kendiniz kaynatıyorsunuz daha sonra yine yeterli mayalanma sıcaklığına getiriyorsunuz ve içine mayasını atıyorsunuz. Yani aynı yoğurt mayalama işlemlerini yapıp yalnızca bu makine mayalanma süresince sıcaklığını sabit tutmaya yarıyor. Bu nedenle bu makineyi almadan önce her malzemeyi içine atacağım başka hiçbir şey yapmama gerek yok diye düşünmemelisiniz.

Yoğurt Makinesi Nasıl Temizlenir?

Yoğurt Makinesi

Cihazı temizlemek için, yoğurt kavanozlarını ve kapaklarını, yoğurt kabını, üst kapağı ve yoğurt kavanozu yuvasını hafif sıvı deterjan kullanarak sıcak su ile yıkayabilirsiniz. Temiz su ile duruladıktan sonra doğal olarak kurumaya bırakınız. İlk zamanlar bu şekilde elimde yıkıyordum fakat daha sonra hepsini makinada yıkamaya başladım temizlik konusunda bir sıkıntı çıkartmıyor yani oldukça kolay bir temizliği var.

İlgili İçerik; Yemek Yapmayı Eğlenceli Hale Getirin

Makineden oldukça memnunum fakat şu anda oğlum beş yaşında olduğu için zaten minik kavanozlarda yoğurt mayalama gibi bir derdim de yok. O nedenle artık yoğurdumu geleneksel yöntemlerle normal tencerelerde mayalıyorum. Fakat geçenlerde makineyi yeniden dolaptan çıkarıp kullanmak istedim ve aslında aynı lezzeti alamadım diyebilirim. Sanki makinede normal yoğurt tadı olmadan tatsız lezzetsiz bir yoğurt gibi geldi. Yine de acil zamanlarda kullanılabilir. Ayrıca bu makinelerde yoğurt tutmadı gibi bir risk asla yok. Her şekilde yoğurdunuz tam olarak katı ve güzel oluyor. Tencere mayalamalarımda bazen yoğurt tutmadığında büyük hayal kırıklığı oluyor. Sizin sevdiğiniz ve kullandığınız bir yoğurt mayalama makinesi varsa önerilerinizi yorumlarda yazabilirsiniz.

Bu yazıyı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızdan paylaşırsanız fazlasıyla teşekkür etmiş olursunuz.

Sevgiler…

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: