Başarıya Ulaşmak İçin Temizliğe Başlayın!

başarılı-olmak

Hedefe giden yolda hayatımızda bazı temizlikler yapmamız gerek hadi gelin neler yapabileceğimize bakalım!

Hepimiz “bahar temizliği” ni biliyoruz ve bahar temizliğini severim. Bunu şimdi hayatımıza uygulayacağız. Adım adım nasıl olacağını anlatacağım. Başarıya Ulaşmak İçin Temizliğe Başlayın!

Hayatınızın belki yepyeni bir tazelenmeye ihtiyacı var. Burada bahsedeceğimiz temizlik genel sağlığınıza ve zihin sağlığınıza fayda sağlayacak. Ayrıca hayatınızda bahar temizliği yapmak, toksik maddelerden kurtulmanın, kendi düşüncelerimizi ve hatta hayatınızdaki karmaşayı temizlemenin mükemmel bir yoludur. Yeniden başlamanıza, hem evinizde hem de zihninizdeki canlılığa ulaşmak için önerilerime göz atın!

İlgili bir içerik olarak : Mutlu İnsanların Her Gün Yaptığı 8 Şey

Başarılı Olmak

Başarıya Ulaşmak İçin

Hayatınızda radikal bir değişime ihtiyaç duyduğunuzu nasıl anlarsınız? Belki enerjiniz düşebilir, ruh haliniz değişir, her şey dağınıkmış gibi hisseder ve bu sonuçta üretkenliğinizi, yaratıcılığınızı, işinizin sonucunu ve motivasyonunuzu düşürdüğünü gözlemleyebilirsiniz.

Şimdi biz o taze enerjiyi geri getireceğiz!

Rutinlerinizi değiştirin.

Her gün aynı şekilde yaptığınız işleri biraz karıştırın. Rutinimi günlük, haftalık olarak değiştirmeyi seviyorum, bu sadece motive olmak ve hedeflerime / görevlerime odaklanmak için değil aynı zamanda değişikliğin nasıl etkileyeceğini görmek için önemli.

Ayrıca yeni bir rutin oluşturmak eğlenceli olabilir ve sadece birkaç şeyi değiştirseniz bile “yeni” bir şey yapıyormuşsunuz gibi görünebilir.

Bir örnek, sabah egzersiz yaparsanız bunu akşama çevirebilirsiniz veya belirli bir görevi yerine getirme yönteminiz varsa belki farklı bir yol deneyebilirsiniz.

Düzenleme

Sizi bilmiyorum ama çalışma masamın üstündeki dağınıklığı seviyorum. Ama etrafta dağınıklıktan hoşlanmıyorum. Dolabınızı veya çekmecelerinizi boşaltmaktan ve ihtiyacınız olmayan kıyafetlerden veya eşyalardan kurtulmaktan daha tatmin edici bir şey olamaz. Kaldırılan bir ağırlık gibidir. Hatta telefonunuzdaki eski uygulamaları, işinizle ilgili eski dosyaları silmeyi unutmayın.

Düzenli ve sakin bir alana sahip olmak hayatınıza birçok yönden fayda sağlayacaktır. Ayrıca sosyal medyanızı temizlemek hayatınıza daha az stres getirecek ve daha olumlu ve tatmin edici bir yaşam tarzı yaratmaya yardımcı olacaktır.

Takip Ettiğiniz İnsanları Temizleyin

Sosyal medyada ya da gerçek hayatınızda sadece sizi iyi hissettiren, size ilham veren veya hayatınıza pozitiflik katan insanlara sahip olmanız veya onları takip etmeniz çok önemlidir. Her ay takip ettiklerinizi düzenleyin. Belki de artık onun paylaşımlarını görmek sizi strese sokuyordur. Dijital temizleme olayı belki önce takip ettiklerinizle başlar ve sonra telefonunuzdaki gereksiz uygulamalar ya da e-posta bültenleriyle vedalaşın.

Evinizi düzenleyin

Düzenli bir ev dedikleri gibi düzenli bir zihin. Bu nedenle aldığınız şeyi yerine koymayı alışkanlık haline getirin. Eğer ev dağınıklığı sizin için büyük zaman alan bir olaysa ilginizi çekebilecek bir yazı var: Ev Temizlik Planı.

Ayrıca her şey organize edildiğinde ve temizlendiğinde sağlığınıza olan faydaları şaşırtıcıdır! Bulunduğunuz mekandan çok daha fazla keyif alacaksınız ve işiniz mekânın dışında da büyüyecek!

Üstesinden gelmek için haftada en az bir kez organize etmenizi öneririm. Hatta bunu her gün küçük görevlere bölebilirsiniz (eğer vaktiniz varsa).

Sevgilerle

Bu yazıyı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızdan paylaşırsanız fazlasıyla teşekkür etmiş olursunuz.

Daha fazla bilgi için beni sosyal medyada takip etmeyi unutmayın – Facebook, Instagram, Pinterest ve Twitter.

Yorumlarınız benim için değerli!