Bayram Tatili için İstanbul’a Yakın Gidilebilecek Yerler

Bayram ve çocukların ara tatili birleştirildi. Havalarda yeni yeni ısınacak gibi olduğu için herkes tatil planı yapmaya başladı. Tatile gidemesek bile İstanbul’a yakın yerlerde kısa geziler planlıyoruz. Bu planlarla ilgili size de fikir olması açısından İstanbul’a yakın gidilebilecek, hafta sonu iki günlüğüne kalınabilecek yerlerin listesini yapmak istedim. Özellikle Sapanca tarafındaki bungalov evlerde kalma fikri şu aralar bana çok yakın geliyor. İki gün hem şehrin gürültüsünden uzak hem de göl kenarında tatil yapmak tüm aileye iyi gelebilir.

İstanbul’da Bayram tatili için gidilebilecek birçok harika yer var. İşte Bayram Tatili için İstanbul’a Yakın Gidilebilecek Yerler Listesi…

  1. İznik: İstanbul’a yaklaşık 2 saat uzaklıkta yer alan İznik, tarihi kalıntıları ve doğal güzellikleriyle ünlü bir şehir. Antik kent kalıntıları, İznik Gölü, İznik Çinileri, Yeşil Camii ve Osmanlı hamamları gibi turistik yerleriyle biliniyor.
  2. Sapanca: İstanbul’a yaklaşık 2 saat uzaklıkta olan Sapanca, doğal güzellikleri ve gölüyle ünlü bir tatil bölgesi. Sapanca Gölü’nde yürüyüş yapabilir, bisiklet kiralayabilir, tekne turuna çıkabilirsiniz. Ayrıca bölgedeki köylerde doğal ürünlerden yapılmış yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Sapanca Gezisi-Kalacak Yer Tavsiyesi başlıklı yazıma da bakabilirsiniz.
  3. Kartepe: Sapanca’nın yakınında yer alan Kartepe, kış aylarında kayak merkezi olarak ünlüdür. Ancak yaz aylarında da trekking, dağ bisikleti ve doğa yürüyüşü gibi aktiviteler yapabilirsiniz. Ayrıca Kartepe’nin doğal güzellikleri de oldukça etkileyicidir.
  4. Bursa: İstanbul’a yaklaşık 3 saat uzaklıkta yer alan Bursa, tarihi ve doğal güzellikleriyle ünlü bir şehir. Yeşil Bursa olarak da bilinen şehir, Osmanlı İmparatorluğu’nun ilk başkentlerinden biri olması nedeniyle zengin bir tarihe sahiptir. Bursa Ulu Camii, Yeşil Türbe, Osman Gazi ve Orhan Gazi Türbeleri, Cumalıkızık Köyü ve Uludağ gibi turistik yerleri ziyaret edebilirsiniz.
  5. Şile: İstanbul’a yaklaşık 1 saat uzaklıkta olan Şile, sahili ve doğal güzellikleriyle ünlü bir tatil beldesi. Şile’nin plajları ve kumsalları deniz tatili yapmak için idealdir. Ayrıca şehirde bulunan Şile Feneri, Şile Kalesi, Ağlayan Kaya ve Şile Bezi gibi turistik yerleri de ziyaret edebilirsiniz.
  6. Ağva: İstanbul’a yaklaşık 1,5 saat uzaklıkta yer alan Ağva, doğal güzellikleriyle ünlü bir tatil beldesi. Yeşilçay Nehri’nin iki yakasında yer alan bölge, doğa yürüyüşleri, tekne turları ve bisiklet gezileri gibi aktiviteler için idealdir. Ayrıca bölgedeki restoranlarda deniz ürünleri ve yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.

İstanbul’a Yakın Gidilebilecek Yerler bu şekilde. Ayrıca bayramda İstanbul’da da pek çok etkinlik yapılabilirsiniz. Örneğin ben ara tatil haftasında müzeleri gezdirmeyi planlıyorum. Dolmabahçe Sarayı’na hiç götürmedim oğlumu. Orayı göstermeyi çok istiyorum.

Şimdiden herkese iyi bayramlar diliyorum.

Sevgilerle

Bu yazıyı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızdan paylaşırsanız fazlasıyla teşekkür etmiş olursunuz.

Daha fazla bilgi için beni sosyal medyada takip etmeyi unutmayın – Facebook, Instagram, Pinterest ve Twitter.

Yorumlarınız benim için değerli!