Bebeğe Hazırlık Alışveriş Listesi

buying-for-baby-420x0

Ben hamileyken bu listede ki herşeyi aldım. Bebek doğduğunda neredeyse  6 ay bebek bezinden başka bir ihtiyacımız olmadı. Bu markalarda aldım ve hepsinden çok memnun kaldım. Tüm hamile arkadaşlarıma da bu listeyi yolluyorum 🙂 Sizlerle de paylamak istedim. Özellikle marka belirleme konusunda annelerin çok aklı karışıyor. Doğum yapacak annenin ihtiyaçları bu listeyle daha kolay halledilecektir.

Chicco Lite Way  Bebek Arabası- Baston tipi oldukça pratik ve sağlam bir bebek arabası. Çok memnunum. Tek başına gezmeye, markete giden anneler için ideal. Ayrıca her arabanın bagajına sığıyor. Bizim için en önemli kriter buydu 🙂

Omuza koymak için minik bezler, mendiller.

Chicco Kauçuk damaklı emzik – Özellikle ilk 6 ay emziğin kauçuk olması diş sağlığı açısından önemli.

Philips Avent Süt Sağmak İçin Göğüs pompası-İhtiyaç olur mu bilmiyorum ama bulundurmakta fayda var. Sadece süt olmayınca kullanılmıyor bu pompalar. Fazla süt olduğunda, bebek emmediğinde çok rahatlatıyor.
Philips Avent Natural Biberon Emzik-Eğer bebek emmezse ve biberon kullanmak zorunda kalırsanız bu biberonun başlığı anne memesi şeklinde. Ben bu biberonla 7-8 ay hem emzirdim hem de biberonla mama verdim. Mama vermek zorunda kaldım çünkü sütüm çok çok azdı ve hiç çoğalmadı.
Biberon temizleme fırçası
Yeni Doğan hastane çıkışı -1 adet ayrıca bir de fazladan alt üst takım
Prima Premium Care Bebek Bezi Yeni Doğan İçin 1 paket ( 0-5 kilo olacak )
Karyola-Beşik. Biz yatak odamız için e-bebek’ten 180TL gibi bir fiyata ahşap beşik almıştık epey büyük ve kullanışlıydı ama bence park yataklar en güzeli.
Göğüs pedi 60’lı Lansinoh
Küvet 3’lü maşrapa kova
Bornoz Takımı
Bebek Odası Battaniye Nevresim Takımı
Ev Tipi Ana kucağı (Chicco güzel)
Bebek bakım çantası-Evde sırt çantası varsa bol gözlü bir sırt çantası da epey iş görür. Ben bebek bakım çantalarına çok para vermeye acıyorum.
Lansinoh Lanolin Meme Başı Kremi 40 ml (mutlaka o göğüs yara oluyor. Bu krem çok işe yaradı.)
Sebamed Saç ve Vücut Şampuanı
Sebamed Pişik Kremi (Pişik kremi olarak ben sudokrem kullanıyorum çok memnunum.)
Sebamed Vücut Losyonu – Ben Sebamed almıştım bilmeden. Büyüklerimiz alışmış en iyisi o diye ama içeriğine bakın bebek cildine asla uygun değil. Şimdi oğlandan kalan sebamed vücut losyonlarını ben kullanıyorum. O’na Mustela alıyorum. İçeriği daha doğal.
Bebek Tırnak Bakım Seti
Otribebe burun aspiratörü/serum fizyolojik
Tek alt pijamalar, çıtçıtlı body’ler ve tulumlar.
Bebek havlusu (banyodan sonra ilk ıslaklığını alması için)
Hacışakir granül deterjan 1700 gr
Çamaşır Yıkama filesi
Banyo ve Oda Termometresi – Ben temassız ateş ölçer aldım. Hem oda sıcaklığını, su sıcaklığını ölçüyor hem de ateş ölçer. Hatta ben aldığım ateş ölçerle yoğurt bile mayalıyorum 🙂
Sebamed bebek güneş kremi – Daha temiz içerikli bir ürün öneririm.
Chicco hayvan kılından yapılmış konak önleyici tarak
Uni baby yeni doğan ıslak mendil (6’lı) Biz koliyle aldık. Yine de ilk doğduğundan itibaren bence pamuğu ıslatıp öyle silmek lazım. Islak mendiller mikrop kaynağı maalesef.
Alt açma bezleri (kullan at) İlk başlarda kullan at kullandım ama şu an kumaş parçası aldım onu kullanıyorum altını açarken. Kirlenince makinede yıkıyorum hijyen programında.
Bebek kirli sepeti
Süt saklama kabı 4’lü Lansinoh
Küvet Filesi
Bebek Telsizi WEEWELL WMA235   – Bu telsizden memnunuz.
Eğer sizinde olmazsa olmaz dediğiniz ürünler varsa yoruma eklerseniz sevinirim. Bu ürünlerin birkaçını mağazalardan bir kaçını da internetten bebek alışveriş sitesi gibi yerlerden aldım.
Sevgilerle..

Yorumlarınız benim için değerli!