Bebek Giysilerini Yıkamak İçin Her Ebeveynin Bilmesi Gerekenler

bebek-kıyafetleri-nasıl-yıkanır

Bebek çamaşırları, normal çamaşırlarınız ve çarşaflarınız kadar özen gerektirir. Hatta belki daha fazla… En büyük farklılıklardan biri, elbette, giysilerin boyutudur. Bebek kıyafetleri nasıl yıkanır? Öncelikle yıkama sırasında minik bebek çoraplarını kaybetmemeye veya narin bebek kıyafetlerine zarar vermemeye özen göstermelisiniz. Bebek giysileri ayrıca yetişkin giysilerine göre daha fazla leke tutar. Bebek Giysilerini Yıkamak İçin Her Ebeveynin Bilmesi Gerekenler bu yazıda!

Bebek Kıyafetleri Nasıl Yıkanır?

Bilinmesi gereken birkaç yöntem ve biraz pratikle, bebek eşyalarını yıkamak aslında çok kolay olacak. En iyi bebek deterjanı seçme, yaygın bebek kıyafetleri lekelerini giderme ve bir çamaşır yıkama rutini geliştirmeyle ilgili bu püf noktaları, yeni ebeveynliğe başlarken bebek kıyafetlerini yıkamanın stresini atmanıza yardımcı olacaktır. 

Bebek kıyafetlerini yıkamak için daha az zamanla, küçük çocuğunuzu kucaklamak (veya uyumak!) için daha fazla zaman gelir.

Bebeğinizin tüm kıyafetleri kullanmadan önce yıkanmalıdır. Bebekler, özellikle yeni doğanlar genellikle hassas bir cilde sahiptir ve yıkama, kalıntıları ve diğer tahriş edici maddeleri giderir.

Peki bebek kıyafetleri neyle yıkanır? Ben yaklaşık 2 yıl kadar Hacışakir granül deterjanını kullandım. Beyaz sabunun deterjan haline gelmiş doğal haliydi. Memnun kaldım. Şimdi olsa sıvı deterjan olan organiklerden kullanabilirdim sanırım. Bu konuya örnek olarak Green Clean baby deterjan ürünlerini verebilirim.

Bu yazı da ilgini çekebilir; Bebek Yatağı Yapımı

Toz formüller yerine sıvı bir deterjanın tercih edilebileceğini unutmayın. Sıvı deterjanlar tipik olarak, bir bebeğin cildini tahriş edebilecek pullar bırakabilen tozlardan daha fazla durulanır. Bebek çamaşır deterjanı seçiminin yanında, muhtemelen bir dizi bebek yumuşatıcı, bebek giysileri leke çıkarıcı ve daha fazlasını bulacaksınız. Satın almadan önce etiketleri okuyun, bebeğinizin cilt hassasiyetini değerlendirin ve bebeğe özel çamaşırların size uygun olup olmadığına karar verin. Yumuşatıcı kullanmamak en güvenli yöntem bence.

İlk kez bir şey yıkarken giysinin bakım etiketini okuduğunuzdan emin olun. Çocuk pijamaları aleve dayanıklı olmalı ve aleve dayanıklı kumaşlarda asla çamaşır suyu kullanmamalısınız. İşlem kimyasallarının etkinliğini azaltır ve işlem görmüş kumaşları bozabilir. Her zaman bakım etiketi talimatlarını dikkatlice izleyin.

Küçük patik ya da çorapların kaybolmasını önlemek için çamaşır filelerini kullanabilirsiniz. Bebek kıyafetleri kaç derecede yıkanır sorusunun yanıtı ise 50-60 derece şeklinde olabilmektedir. Ben ideal olarak genellikle 50 derecede yıkıyorum.

Bebek çamaşırlarını yıkadıktan sonra bebeğin cildinin tahriş olmasına veya küçük el ve ayak parmaklarına takılmasına neden olabilecek aşınan dikişler veya kenarlar olmadığından emin olun. Bebeğinizin cildi çok hassassa ve deterjan organik olsa bile alerji yapıyorsa kıyafetlerini iki kere durulamayı deneyebilirsiniz.

Hassas ciltli bebekler için çocuk doktorunuzla görüşerek onun önerdiği bir deterjanı da kullanabilirsiniz. Normal deterjanın çok sert olabileceğinden endişeleniyorsanız, önce bir veya iki bebek parçasını deterjanla yıkayın. Bebeğiniz giysiyi giydikten sonra cildinde tahriş olup olmadığını kontrol edin veya bebeğinizin rahatsız veya kaşıntılı davranıp davranmadığını not edin. İçerisinde boya ve parfüm olmayan deterjanlar tercih edilmelidir.

Bebek kıyafetleri toptan satışla da alınabilmektedir. Fakat aldıktan sonra mutlaka bebeğe giydirmeden yıkanmalı ve ütülenmelidir. Unutmayın ki onların teni oldukça narin ve hassas.

Sevgilerle

Bu yazıyı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızdan paylaşırsanız fazlasıyla teşekkür etmiş olursunuz.

Daha fazla bilgi için beni sosyal medyada takip etmeyi unutmayın – Facebook, Instagram, Pinterest ve Twitter.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: