Beyaz Converse Spor Ayakkabı Nasıl Temizlenir?

Lekeli beyaz converse ya da sneakers ayakkabılar mükemmel yaz elbisesi şıklığınızı kötü etkileyebilir. Herkesin pis ayakkabılarınıza bakıp bakmadığını merak etmekten kendinizi alamıyorsanız, ne kadar şık göründüğünüz önemli değil. Beyaz Converse Spor Ayakkabı Nasıl Temizlenir? diyorsanız evde kolayca uygulayacağınız yöntemlere bir bakalım.

Bahar temizliği ipuçlarından çamaşır yıkamaya, hatta ayakkabılarınızı korumaya kadar her türlü temizlik zorluğunun üstesinden gelmek için en hızlı ve etkili ipuçlarını inceliyoruz. En iyi temizlik tavsiyeleri bulmak için sürekli olarak yeni ürünleri ve temizlik tekniklerini test ediyoruz. Beyaz spor ayakkabı temizliği ile ilgili de en pratik yöntemleri derledik.

Beyaz Converse Nasıl Temizlenir?

Her tür Converse spor ayakkabıyı temizlemenin en iyi ve en güvenli yolu elle temizlemektir . Beyaz ayakkabılarınızı elle temizlemek için bu kolay talimatları uygulayın.

  1. Bağcıkları çıkararak ve yumuşak bir fırça ile kiri fırçalayarak başlayın. Lastik kaplama ve dil boyunca olukları ve yarıkları unutmayın.
  2. Küçük bir bulaşık sıvısını bir bardak ılık suya karıştırın.
  3. Çözeltiye bir bez, yumuşak fırça veya diş fırçası batırın ve kauçuk dış taban ve burun da dahil olmak üzere tüm ayakkabının üzerinden nazikçe geçin. Bitirmeden önce su çok kirlenirse yeni bir solüsyon karıştırın.
  4. Bir ıslatma için bağcıkları aynı çözeltiye bırakın.
  5. Ardından, temiz suyla nemlendirilmiş bir bez alın ve ayakkabıları durulamak için iyice silin.
  6. Converse spor ayakkabılarınızı nemi emmek ve kururken şeklini korumaya yardımcı olmak için beyaz kağıt havlularla doldurun.
  7. Spor ayakkabıları ısı ve güneş ışığından uzakta oda sıcaklığında kurumaya bırakın.
  8. Bağcıkları ovun ve durulayın, ardından fazla suyu sıkın ve havada kuruması için düz bir şekilde yatırın.
Beyaz Converse Nasıl Temizlenir?

Converse Çamaşır Makinesine Atılır Mı?

Beyaz converse makinada nasıl yıkanır diyorsanız önce burayı okumalısınız. Hayır. Converse, ayakkabılarını çamaşır makinesine atılmaması konusunda özellikle uyarıyor. Marka tam olarak nedenini söylemiyor, ancak bunun, çamaşır makinesinin ne kadar agresif olabileceğini ve yuvarlanma ve dönmenin ayakkabılara zarar verebileceğini tahmin edemediğinden şüpheleniyoruz. Converse spor ayakkabılarının elle temizlenmesi yeterince kolaydır, bu yüzden elde temizlemek en iyi yöntem.

İlk giymenizden önce ve her temizlikten sonra, beyaz spor ayakkabılarınıza daha uzun süre temiz kalmalarını sağlamak için su ve leke tutmaz sprey sıkın. Bir kir olduğunda, kurumasını önlemek için lekeleri hemen yumuşak bir bulaşık sabunu ve su karışımıyla temizleyin. Bez ayakkabı boyası alarak converselerinizi daha sonra boyayabilirsiniz.

Bu yazıda Sararmış Converse Nasıl beyazlatılır sorusuna yanıt aradık. Kendi yöntemleriniz varsa yorumlarda bahsedebilirsiniz.

Sevgilerle

Bu yazıyı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızdan paylaşırsanız fazlasıyla teşekkür etmiş olursunuz.

Daha fazla bilgi için beni sosyal medyada takip etmeyi unutmayın – Facebook, Instagram, Pinterest ve Twitter.

Yorumlarınız benim için değerli!