BioMagic Saç Boyası Yorum ve İnceleme

BioMagic saç boyası doğal içerikli olduğu için tercihlerimden biri oldu. Kolay bulunabilir olması da bir diğer avantajı. Instagram doğal saç boyası satan bir çok hesap var fakat ben Instagram’dan alışveriş yapmayı henüz alışamadım. BioMagic Saç Boyası Yorum ve İnceleme yazısı yazmaya karar verdim çünkü bu boyayla ilgili fazla yorum bulamadım.

Ben Biomagic 6.11 yoğun küllü koyu kumral rengini denedim. Saçlarımın dipleri kendi kumral rengindeydi. Altlara doğru ise balyajdan dolayı turunculaşmış bir renk vardı. Benim saçlarım gür ve omuzlarımdan aşağı doğru uzun. Bu nedenle iki kutu boya aldım. Eğer saçlarınız kısa ve seyrekse bir kutu boya rahatlıkla yeter. Biomagic saç boyası doğal mı diye de merak ediliyor. Tamamen doğal kına gibi değil tabi ki ama amonyaksız. Özellikle saç boyası kokusuna alerjisi olanlar kullanabilir. Çünkü kokusuz. Saçı sertleştirmiyor.

Bu yazı da ilgini çekebilir – Saç Rengini Açmak İçin: Oksijenli Su

Watsons Biomagic Saç Boyası kullananlar arasındaki yorumlara baktığımda bazıları çok beğenirken bazıları da çok şikayet etmiş. Öncelikle şunu belirtmek istiyorum benim kullandığım renk ilk yaptığım da koyu bir renk oldu. Hatta neredeyse siyaha yakındı. Fakat yine de gören herkes çok beğendi yani doğal duran bir koyu kahverengi saç oldu. Genellikle ben L’Oreal kullanıyordum. L’Oreal koyu bir renk kullandığımda saçımda çok yapay duruyordu. Bu boyada kesinlikle böyle bir yapaylık olmadı zaten 3-4 yıkamadan sonra da renk iyice oturdu ve koyu küllü kumrala döndü. Yani daha daha doğal duran bir renge kavuştu. Turunculaşmayı tamamen yok etti. Beyazlarımı tam olarak kapattı mı? Kesinlikle evet. Benim çok fazla beyaz saçım var hepsi de en tepede duruyor. Bu nedenle benim için beyazları kapatıcılığı oldukça önemliydi ve bu konuda memnun kaldım.

Yaklaşık 2 ay boyunca yeniden boyatma ihtiyacı duymadım. Şimdi artık boyama zamanım geldi. Bu sefer Biomagic 7.11 yoğun küllü kumral ve Biomagic kahve köpüğü arasında kaldım. Bu ikisinden birini denemek istiyorum. Bu boyadan oldukça memnun kaldım. Bundan sonra benim boyam budur diyebilirim.

Bu yazı da ilgini çekebilir – Saçın Kendi Rengine Dönüşmesi

Saç boyası seçimi yaparken yani yeni renk ilhamını ararken, kendinize benzer cilt ve göz rengine sahip insanları seçmeye çalışın. Tonun size nasıl görüneceği konusunda size çok daha iyi bir fikir verecektir. Cilt tonunuzu belirlerken de bileğinizi kontrol edin… Bileğinizde pembeleri, kırmızıları, mavileri, yeşilleri ve sarıları göreceksiniz. Bu, harika bir ton göstergesidir. Damarlarınız mavi veya morsa, muhtemelen soğuk tonlusunuzdur”. “Eğer yeşillerse, sıcaksın.”

Cildinizin alt tonuna zıt bir ton seçin. Örneğin, sıcak alt tonlu olanlar daha soğuk bir rengi tercih edebilir ve bunun tersi de geçerlidir. Nötr bir cildiniz varsa, şanslısınız çünkü her şey size yakışıyor.

Saç Boyası Numaralarının Anlamları

Burada bir de saç boyası numarası nedir ve ne anlama gelir ondan bahsetmek gerekiyor. Aşağıdaki görsellerin kaynak sitesi için buraya tıklayabilirsiniz. Ben genelde boya almadan önce bu listeye bakıp ona göre karar veriyorum. Mesela kızıl yansıma hiç sevmem bu nedenle ikinci numarası 4,5,6 olan boyaları almam.

Yoğun yansıma: Yoğun yansıma, virgülden sonra gelen ilk rakamdır ve saçta daha sık bulunan yansımaları ifade etmektedir.

Hafif yansıma: İkinci rakam ise hafif yansımadır ve daha belli belirsiz yansımaları ifade etmeye yarar.

Yansımalar temel olarak sıcak ve soğuk yansımalar olarak gruplanırılan kısımlardır. 1, 2, 7, 8 soğuk yansıma, 3, 4, 5, 6 ise sıcak yansımayı ifade eder.

Biomagic saç renkleri oldukça çeşitli. Seçim yaparken bu listeyi kullanabilirsiniz.

Biomagic saç boyası

Bu yazıyı beğendiyseniz aşağıdaki görsele tıklayarak Pinterest Panonuza kaydedebilirsiniz!

Sevgilerle

Bu yazıyı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızdan paylaşırsanız fazlasıyla teşekkür etmiş olursunuz.

Daha fazla bilgi için beni sosyal medyada takip etmeyi unutmayın – Facebook, Instagram, Pinterest ve Twitter.

Yorumlarınız benim için değerli!