Blog Yazarak Para Kazanmak

blog-yazarligi-yaparak-para-kazanmak-icin-hangi-yontemler-izlenir

Her blogda bununla ilgili bir yazı bulabilirsiniz. Herkesin kendine göre yöntemleri veya kullandıkları sistemler vardır. Benim ilk para kazanma yöntemim kesinlikle özgün bir içerik oluşturarak blogunuzu duyurmak.

Eğer özgün, farklı, kaliteli ve sık sık içerik üretirseniz sayfanız google’da üst sıralarda çıkar. Bende ilk blog yazarlığı yapmaya başladığımda google’da arattığımda sayfamı bulamıyordum ama şu anda ilk sırada çıkıyor. Çünkü sık sık yazı yazdım. Bir ara yazı yazmayı boşladım ve hemen ziyaretçi sayılarım düştü. Eğer sayfanız üst sıralarda çıkmaya başlarsa sizi firmalar zaten bulur ve size tanıtım yazısı yazmanız için bir ücret karşılığında anlaşırlar.

Diğer kullandığım sistem ise Hürriyet Bumerang sistemi. Buradan da kesinlikle ziyaretçi sık geliyor. bu siteye blogunuzu kaydediyorsunuz. Üyeliğinizin kategorisine göre yazarkafe kısmına yazılarınızı kaydedebiliyorsunuz. Yazılarınız bir sürü kullanıcıya ulaşıyor. Zaman zaman sayfanızın ziyaretçi çekme istatistiğine göre farklı firmalardan tanıtım yazısı teklifi geliyor. Önce küçük miktarlarla ödeme oluyor ama sayfanız büyüdükçe teklif ücretleri de artıyor.

Ben bunun dışında fazla bir şey yapmıyorum. Zaten bu konuyla ilgili bir sürü yazı yazılıyor o yüzden çok uzun yazmak istemedim. Başka yöntemler de mesela internette “blog yazarlığı iş ilanları” şeklinde başlıklarda var. Bazı firmalar kendi bünyesinde de çalıştırıyor. Benim, yazı yazmayı sevdiğimden, en çok uyguladığım yöntem bol bol yeni içerik hazırlamak 🙂

Sevgilerle..

3 Comments

  1. […] Ayrıca blog yazarak para kazanmak isteyenler için öneriler için buraya tıklayabilirsiniz. […]

  2. […] Blog Yazarak Para Kazanmak […]

  3. […] edin altındaki üç satır yazıyı kimse okumaz. Genelde sadece fotoğraflara bakıp geçerler. Blogumda veya sosyal medya kanallarımda herhangi bir zaman geçirdiyseniz, görsellerimi en ilgi çekici […]

Yorumlarınız benim için değerli!