Blog Yazmaya Başla!

0b774708d324852576080f47a716f863

Uzun bir süredir “blog nasıl açılır” konulu mailler alıyorum. Bu yazı hepsine birden toplu cevap niteliğinde bir yazı olsun istedim. Öncelikle hangi konu hakkında yazacağınızı kesinleştirin. Nasıl yaparım diye gözünüz korkmasın.

Ben wordpress tabanlı bir blog açtım ama siz daha basit kolayca yazı yayınlayabileceğiniz bir blog düşünüyorsanız blogspot’u öneririm. Sizi adım adım yönlendiriyor ve yazı kaydetmek, paylaşmak oldukça kolay.

WordPress biraz daha karmaşık ama öğrenmesi zor değil. Kategorilerim fazla olduğundan ben wordpress tercih ettim. Şuraya tıklayarak hemen kayıt olabilirsiniz.

Benim tavsiyem önce blogunuzun tasarımını yapın. Sonra yazılarınızı taslak olarak kaydedin ve kontrol ettikten sonra yayına alın. Bundan sonra yapacağınız en önemli adım sosyal medya hesaplarınızı blogunuza bağlamak. Yazı yayınladığınız anda sosyal medya hesaplarınızdan paylaşılması çok daha fazla kişiye ulaşmanızı sağlar.

Eğer güzel bir okuyucu kitlesi kazanmak istiyorsanız her gün olmasa bile düzenli yazı paylaşmalısınız. Bu yazılar içi dolu ve kesinlikle özgün olmalı. Tabi ki bazen başka kaynaklardan da yazı paylaşabilirsiniz ama kesinlikle kaynak belirtmelisiniz. Ben şahsen bir cümle bile başkasından alsam kaynak olarak link belirtiyorum.

Konu bulmakta zorlanıyorsanız bol bol araştırma yapmalı ilginizi çeken konularda okumalısınız.

Umarım biraz yardımcı olmuşumdur en azından başlangıç için.

Sevgilerle..

  1. Merhabalar,
    Konudan ziyade resimle ilgili bir şey sormak istiyorum. Lap top tuş etiketini nereden aldınız acaba ?

    1. Merhaba, bu görsel internetten alıntı fakat ben bu tarz şeyleri instagramda @miniistasyon hesabından satın alıyorum. Orada var tuş etiketleri. Kapıda ödemesi de var güvenilir yani

Yorumlarınız benim için değerli!