Bu Yaz Okuyabileceğiniz En İyi Kitaplar

yaz-kitaplari

Bu yıl yaz okumaları biraz daha farklılık kazanacak. Bir pandemi oldu ve bu da çoğumuz için önümüzdeki üç ay içinde daha az seyahat edip tatile gideceğimiz anlamını taşıyor. Kendi koşullarımıza bağlı olarak, kitap okumak için daha fazla veya daha az vaktiniz olabilir.

Yine de yaz okuması demek, okullar tatil edildiği için ders kitaplarından başka şeyler okuyabileceğiniz anlamına geliyor. Kitaplığınıza şöyle bir bakın ve içinizden ne geliyorsa onu okuyun herhangi bir plan yapmanıza bu dönemde bence gerek yok. Şu anda kötü bir süreçten geçtiğimiz için ben bu yaz okumalarımı daha eğlenceli, daha hafif kitaplardan seçeceğim. Genelde evde geçireceğimiz için günlerimizi bu dönemde çok ağır romanlar okumak istemiyorum. Yaz kitabı denilince aklıma mizah, kısa öykü gibi türler geliyor.

Bu yıl okumak için seçebileceğiniz bir çok harika kitap var. Sizlere bu yazıda özellikle eğlenceli olan ve okuduğumda çok sevdiğim kitapların bir listesini sunmak istiyorum.

Çocuk/yetişkin kitapları bu dönemde en güzel geçiş kitapları olabilir.

Alice Harikalar Diyarında

Alice Harikalar Diyarında

Lewis Carroll tarafından yazılan bir klasik. İş bankası kültür yayınlarının Modern Klasikler Dizisi’nde yer alıyor. Çocukluğunuzdan hatırlayacağınız bu kitabı bu yaz yeniden okuyabilirsiniz. Sizi fantastik bir maceraya çıkarıp anılarınızı tazeler.

Kendimi Durduracak Değilim

Kendimi Durduracak Değilim

Fırat Budacı’yı uykusuz dergideki “Kaç Yıl Oldu” köşesinden biliyorsunuzdur belki. Kendisinin yazılarını severek takip ediyorum. Kendimi durduracak değilim köşesindeki yazılardan oluşan bir kitabı da var. Tavsiye ediyorum, istemsizce gülümsetecek güzel bir yaz kitabı.

Simyacı

Paulo Coelho tarafından yazılan bu klasiği hala okumadıysanız bu yaz şans verin. Gerçekten etkileyici ve derin anlamları olan bir kitap. Başladıktan sonra bir çırpıda biten, sürükleyici bir eser.

Siz bu yaz neler okumayı planlıyorsunuz? Bana yorumlarda yazarsanız başkalarına da fikir olur. Listemiz uzar gider.

Sevgilerle…

Yorumlarınız benim için değerli!