Burçlara Göre Doğal Taşlar

Doğum tarihlerine göre burçlar farklı özellikler taşıdığı için her burca uygun olan doğal taşlar da farklılık göstermektedir. Doğal taşların iyileştirici ve koruyucu bir özelliğe sahip olduğu da uzun zamandır bilinenler arasındadır. Burçlara Göre Doğal Taşlar önemli bir konu çünkü her burca şifa getirecek taş başka..

Doğal taşları seven ve anlayanlar, her taşın kendisini diğerlerinden ayıran bir takım özelliklere sahip olduğunun son derece farkındadır. Eski zamanlarda insanlar değerli taşların sağlık ve manevi faydalar sağladığına inanıyorlardı. Bazı medeniyetler, vücuttaki enerji akışını kolaylaştırmak için değerli taşlar kullandı. Bugün bile, birçok insan faydalarını kabul ediyor. Bunlar, farklı türde bir şifayı destekleyen ruhsal uygulamalarda kullanılır. Örneğin, bazıları vücuttaki enerji dengesini yeniden sağlamak, esenliği ve huzur hissini desteklemek için belirli değerli taşları kullanır. Taşların burçlar üzerinde etkisi var mı? sorusunun yanıtını da böylece vermiş oluyoruz.

Bu yazı da ilgini çekebilir: Daha Sağlıklı Yaşam Daha Mutlu Sen!

Koç Burcu

Koç burcu savaşçı bir kişiliği temsil etmektedir. Bu burca sahip kişiler maceraperest ve iyimser olmaları ile bilinmektedir. Koç burcuna uygun olan doğal taşlar yakut, akik, ametist ve mercan taşlarıdır. Bu taşlar koç burcuna şans, pozitif enerji ve sağlık getirir. Bu arada Ametist taşı hangi burç diye soranlar için aslında ametist taşı hemen hemen her burç için şifa kaynağı. Koç burcu ise ametistten en iyi yararlanan burçlardan biri.

Boğa Burcu

Boğa burcu insanları oldukça sabırlı ve dengeli insanlardır. Bu burcun taşları zümrüt ve turkuaz taşlarıdır. Bu taşlar boğa burcuna şans getirir ve ilişkilerini güçlendirir.

İkizler Burcu

İkizler burcu Merkür tarafından yönetilmektedir. İletişim kurma ve yeni insanlar tanıma konusunda ikizler burcu oldukça başarılıdır. İkizler burcunun doğal taşları yeşim ve ay taşıdır. Rahatlamayı ve sakinleşmeyi sağlayan bu taşlar ikizler burcu için en uygun iki taştır.

Yengeç Burcu

Yengeç burcu duygusal, hassas ve karamsar olmaları ile bilinmektedir. Duygusal özellikleri baskın olan yengeç burcuna kaplan gözü, kuvars ve inci taşı şifalı olmaktadır.

Aslan Burcu

Aslan burcu zor bir kişiliğe sahip olan burçlardandır. Bu burç için en önemli konu maddi rahatlıktır. Aslan burcuna şifa ve fayda sağlayacak doğal taşlar kehribar ve topaz taşıdır.

Başak Burcu

Mükemmeliyetçi ve dengeli olması ile tanınan başak burcu sosyal çevresi oldukça geniş bir burçtur. Başak burcuna bu konularda şifa sağlayabilecek olan doğal taşlar irkon ve sitrindir.

Terazi Burcu

Yüksek zekası ile bilinen terazi burcu aynı zamanda aile ve aşk hayatı konusunda yargılayıcıdır. Her şeyi dengede tutmak isteyen terazi burcunun doğal taşları turmalin ve yeşim taşıdır.

Akrep Burcu

Enerjik olmalarının yanı sıra depresyona eğimli olan akrep burçları için şifalı doğal taşlar obsidyen ve lal taşlarıdır.

Yay Burcu

İyimser ve enerjik olmalarıyla beraber bağımsız olmayı seven yay burcunun doğal taşları topaz ve ametisttir.

Oğlak Burcu

Sert ve çekingen görünüşleriyle dikkat çeken oğlak burcuna şifa sağlayabilecek doğal taşlar oniks ve turkuazdır.

Kova Burcu

Hassas, saf ve hayalperest olan kova burcuna akuamarin taşı şifa sağlayabilmektedir.

Balık Burcu

Hassas olmaları ile sık ruh hali değişimi yaşayan balık burçlarına iyi gelen doğal taşlar opal ve kuvarstır.

Sevgilerle

Bu yazıyı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızdan paylaşırsanız fazlasıyla teşekkür etmiş olursunuz.

Daha fazla bilgi için beni sosyal medyada takip etmeyi unutmayın – Facebook, Instagram, Pinterest ve Twitter.

Yorumlarınız benim için değerli!