Celenes Güneş Kremi ve Yüz Bakım Kremi İncelemesi

Celenes by Sweden markası temiz içerikli olması nedeniyle cilt bakım ürünlerinde ilk tercihim oluyor. Yaz gelince aklımıza gelen fakat aslında yaz kış sürülmesi gereken güneş koruyucular da piyasaya salındı. Bu yaz ilk kez Celenes Güneş Kremi Herbal Dry Touch Spf 50 kullanıyorum. Benim için güneş koruyucunun yağlı ve yapışkan his bırakmaması çok önemli. Bu yüzden krem beklentimi karşıladı. Celenes Güneş Kremi ve Yüz Bakım Kremi İncelemesi yazısına başlıyoruz.

Celenes Güneş Kremi Herbal Dry Touch Spf 50

Neden evde bile güneş kremi kullanmalıyız? Önce bu konuya bir açıklık getirelim. Güneş, dermatologlara göre etkiyi belgeleyen düzinelerce çalışma ile kırışıklıkların bir numaralı nedenidir. Cilt tonunuz veya renginiz ne olursa olsun, yıl boyunca güneş koruyucu kullanmak UV ışınlarından kaynaklanan cilt hasarını önleyerek cilt kanseri ve erken yaşlanma riskinizi en aza indirecektir.

Celenes Güneş Kremi

Araştırmalara göre, araba, ev ve ofis pencerelerinde tipik olarak kullanılan cam, UVB ışınlarının çoğunu engelleyecek şekilde tasarlanmış ancak tüm UVA ışınlarından koruma sağlamıyor. Bu nedenle, içeride olsanız bile, pencereye yakın olsanız bile UVA ışınlarına maruz kalma ve olası cilt hasarı riskiyle karşı karşıya kalırsınız.

Güneş koruyucu seçimi de bu noktada oldukça önemli. Özellikle mineral ve organik güneş filtreleri içeren güneş koruyucular kullanılmalı. Ben bu nedenle Celenes güneş kremi tercih ediyorum.

Celenes güneş kremi içerik olarak paraben ve alkol içermiyor.

Celenes Sea Buckthorn Yüz Kremi Yağlı Ve Karma Cilt (Dengeleyici yüz bakım kremi)

Yüz kremi Vitamin C desteği sağlıyor. Daha önceki yazı da incelediğim yüz yıkama jelinden hemen sonra kullanmak için aldım. Oldukça ince ve ipeksi bir yapısı var. Yüzümü bembeyaz yapmadan uzun süre nemlendiriyor.

Bu ürünün vaat ettikleri ise;

• Cildi parlatmadan nemlendirme özelliğine sahip hafif dokulu bir yüz kremi.

• Sıkılaştırıcı ve antioksidan etkisi bulunan yüz bakım kremi, cildin su tutma kapasitesini artırmaya destek oluyor. 

• Bitkisel formüllü cilt bakım kremi, yağlı ve karma ciltlerin dengesini koruyarak ekstra sebum üretimini önlemeye yardımcı oluyor.

• Cildi parlatmıyor, anında nemlendirerek ferahlatıcı etkisini hissettiriyor.

• Pamuk otu özü ile güçlendirilmiş bitkisel formülü, yıpratıcı etkiye sahip dış faktörlere karşı cildi koruyor.

• Yabani iğde içeren içeriği antioksidan etkisi yapıyor.

Sonuç olarak Celenes ürünleri kullananlar genel olarak temiz ve hafif ürünler olduğunu paylaşıyor. Yani ciltte ağırlık ya da yapış yapış his bırakmadan gün boyu koruma sağlıyor. Bittiğinde yeniden alır mıyım? Evet özellikle Vitamin C içeren dengeleyici yüz bakım kremi çok kullanışlı ve pratik bir ürün. Cildimi nemlendirirken koruduğunu hissediyorum.

Celenes Güneş Kremi ve Yüz Bakım Kremi İncelemesi konusunda ekleyecekleriniz olursa yorumlarda bana yazabilirsiniz.

Sevgilerle

Bu yazıyı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızdan paylaşırsanız fazlasıyla teşekkür etmiş olursunuz.

Daha fazla bilgi için beni sosyal medyada takip etmeyi unutmayın – Facebook, Instagram, Pinterest ve Twitter.

Yorumlarınız benim için değerli!