Cilt Bakım Yağı Kullanmanın 7 Faydası

Yüzünüze yağ sürme düşüncesi, aklınıza sivilce ve akne problemi getirebilir. Benim de bu konuyu araştırmadan önce epey çekincelerim vardı. Eski Mısırlılar, Moringa Yağı ile ciltlerini canlı ve kusursuz tutmuşlar. Aslında, en iyi dermatologlara göre, yüz yağları güzellik rutininizin eksik adımı olabilirmiş. Cilt Bakım Yağı Kullanmanın 7 Faydası yazısında aynı zamanda Yüz için en iyi yağ hangisi? önerilerinde de bulunacağım.

Yüz için soğuk sıkım yağ kullanılması önerilir. Esansiyel yağlar kozmetik açıdan güvenilir değildir. Özellikle organik ürünler temin etmek cilt için önemlidir. Ben mis bahçe ya da fermente mutfağım gibi organik ürün satan mağazalardan temin ediyorum.

Bu yazı da ilgini çekebilir: New Essentials-C Vitamini Cilt Serumu

Cilt Bakım Yağı Önerileri

Kırışıklıkları azaltırlar. Eğer zaten yağlı bir cilde sahipseniz, yaşlanma karşıtı, hafif, yağsız olduğu için bir damla üzüm çekirdeği yağı tercih edebilirsiniz. Bu cilt bakım yağı aynı zamanda güzel kokulu. Geceleri yüzünüzü yıkadıktan sonra, tercih ettiğiniz yağdan küçük bir miktar alnına, her bir yanağa, buruna ve çeneye sürmek faydalı olacaktır.

Kuru ciltleri hızla nemlendirir. Hangi yağ cildi güzelleştirir dersek tabi ki yoğun nem sağlayan yağlar. Yağlar kuru, pul pul dökülen cilt ve pürüzlü, pembe yanaklar için ideal panzehirdir ve nemlendirme konusunda standart reçetesiz losyon ve kremlerinizden çok daha etkili olabilirler. Bezelye büyüklüğünde hindistancevizi yağı sürmenizi önerenler de vardır. Badem yağı, nemlendirici omega-3 yağ asitleri ile doludur ve hassas ciltler için iyi bir seçimdir.

Cildi korurlar. Yağlar lipofilik olduğundan, toksinleri ve diğer kötü maddeleri dışarıda tutarken, derinin derinliklerine nüfuz ederek suyu ve diğer nemlendirici özellikleri hapsedebilirler. Bazı yağlar ayrıca kendi doğal cilt bariyerimizi güçlendirmeye yardımcı olurlar. Cilt bakım yağı önerisi süslü sözlükten baktığımda kuşburnu çekirdeği yağını da önerdiklerini gördüm.

Makyaj bazı olarak kullanılırlar. Mandalina ve kabak çekirdeği gibi yağlar, cildin üst kısmından şimşek hızıyla geçer ve en çok nemlendirmeye ihtiyaç duyan bölgelere rahatça yerleşir.

Cilt gözeneklerini küçültür. Macadamia, jojoba ve kamelya gibi üst düzey yağlar aslında kiri ve yağları gözeneklerden çekerek gözeneklerin daha küçük ve daha az fark edilir görünmesini sağlar.

Cilt tahrişlerini iyileştirir. Argan ve yangu yağları, retinol veya alfa hidroksi asitler gibi popüler yaşlanma karşıtı ürünlerin kullanımından sonra ortaya çıkan tahrişler için idealdir. 

Sivilceleri yok eder. Özellikle çay ağacı yağı sivilceleri gidermede iyidir.

Cilt beyazlatan yağ hangisi?

Cilt beyazlatma konusunda lekeleri gidermede en iyi cilt bakım yağı ise kantaron yağı olarak bilinmektedir. Eğer cilt bakım yağları konusunda önerileriniz varsa yorum olarak yazabilirsiniz.

Sevgilerle

Bu yazıyı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızdan paylaşırsanız fazlasıyla teşekkür etmiş olursunuz.

Daha fazla bilgi için beni sosyal medyada takip etmeyi unutmayın – Facebook, Instagram, Pinterest ve Twitter.

Yorumlarınız benim için değerli!

%d blogcu bunu beğendi: