Çocuk Akıllı Saatleri Tavsiye – TCL MT40X

Çocuklar için birçok akıllı saat, yetişkinler için olanlara benziyor. Aktivite takibi, hedef belirleme ve anımsatıcılar gibi bazı özellikler sunuyor. Bazıları daha da ileri giderek GPS izleme, aramalar yapıyor ve hatta bazılarının kameraları var. Bu yazıda Alcatel MT40X yorumlar ve özelliklerine yer vereceğim. Ayrıca başka modelleri de fiyat açısından ele alacağım. Çocuk Akıllı Saatleri Tavsiye – TCL MT40X yazısını saati alır almaz hazırlamadım. Yaklaşık 2 haftadır kullanıyoruz. Eksileri ve artılarıyla özelliklerine bakalım.

Çocuk Akıllı Saatleri Tavsiye

Yedi yaşındaki bir çocuğa Apple Watch almak isteyenler direkt ona yönelebilir. Ama ben daha alınabilir ve kırılırsa kendimi dağlara taşlara vurmayacağım modelleri araştırdım. Çocuk akıllı saatler fiyatları açısından oldukça büyük bir yelpazede geziniyor. Biz araması açısından sim kartlı akıllı saat tercih ettik.

Bu yazı da ilginizi çekebilir: Akıllı Saatler Zararlı Mı?

Sim kartlılar arasında en sık karşıma çıkan Wiky Watch çocuk akıllı saati oldu fakat hakkında pek çok şikayette bulunuyordu. O yüzden riske atmak istemedim. Bir de birkaç yıl önce ilk çıktığı zaman ki fiyatıyla şu anki fiyatı arasında dağlar kadar fark olduğu için bu saati ben tercih etmedim. Yalnız kötü yorumlar olduğu kadar iyi yorumlar da fazla o yüzden insan arada kalıyor.

Smartberry Konum Takipli Sim Kart Girişli uygun fiyatlı olmasıyla öne çıkan ürünlerden biri. Genellikle bu ürün hakkında da yorumlar oldukça iyi. Eğer yalnızca çocuğumu arayayım o da beni arasın gibi bir beklentiniz varsa alınabilir. Fakat GPS olarak birebir konumu veriyor mu onu tam olarak bilmiyorum.

Benim Alcatel seçmemdeki en büyük etken özellikle TCL MT42 akıllı saat modelinin neredeyse adımlarını bile doğru bir şekilde hesapladığını arkadaşımda gördüğüm içindi. Bir yanlışlık olduğu için MT42 modeli yerine MT40 modelini aldık. Bundan da pişman olmadım çünkü gerçekten GPS özelliği oldukça gelişmiş. Ayrıca Live modu ile canlı konum takibi yapabiliyorsunuz.

“Aileler ve çocuklar TCL Movetime MT40 Akıllı Çocuk Saati’nin sunduğu çift yönlü 4.5G HD ses aramaları, görüntülü konuşma, fotoğraf paylaşma, sesli mesajlaşma ve eğlenceli emojiler gönderme özellikleri sayesinde birbirlerinden haberdar oluyorlar. Dâhili kamera ve 4.5G bağlantısıyla sorunsuz çift yönlü görüntülü arama özelliği sunan Movetime MT40 Akıllı Çocuk Saati, çocuklarınızın ne yaptığından kolayca haberdar olabilmenizi mümkün kılıyor. Bu cihaz sayesinde çocuklar aileleriyle kolaylıkla iletişim kurabiliyor; birebir ya da grup konuşmalarında doğrudan arama yaparak ya da selfie, sesli mesaj ve emojiler gönderip alarak günlerini paylaşabiliyorlar”

En sevdiğim özelliği ise okul zamanı kısmı. Okul saatlerini ayarlayarak çocuğun saatin içindeki oyunlara ya da sohbet bölümüne girmesi kısıtlanıyor. Böylece dikkati hiçbir şekilde dağılmıyor. Okul zamanı açık olduğunda çocuk yalnızca acil durum çağrısı yollayabiliyor ya da arama yapabiliyor. Ayrıca dışardan gelen aramaları denedik. Kayıtlı olmadığı sürece herhangi bir arama alamıyor. Çocuk akıllı saatleri su geçirmez modelinden biri bizim aldığımız. Fakat tabii ki bu saati alıp denizde yüzmeye gitmesi önerilmiyor. Ama ellerini yıkarken su sıçradığında herhangi bir sorun yaşamıyor. İki haftadır kullandığımız bu saatten oldukça memnunuz.

İnternette genelde gerçek yorumları bulmak artık çok zor olduğu için blogda bu cihazı paylaşmak istedim. Ayrıca akıllı saatlerin aslında çocuklarda kaygıyı arttırdığına dair yazılar da bulunuyor. Tabii ki hiçbirimiz akıllı saatle büyümedik ama gerek de yoktu. Fakat günümüzde çok farklı şeyler duyuyoruz o yüzden biraz da olsa içim rahat ettiği için ben almayı tercih ettim.

Çocuk Akıllı Saatlerinde aranacak özellikler

Çocuğunuz için bir akıllı saat seçerken;

  • Ekran – Çocukların akıllı saatleri için tam dokunmatik ekran, düğme kontrolleri veya her ikisinin bir kombinasyonu dahil olmak üzere üç farklı ekran seçeneği vardır.
  • Sağlık takibi – En temel modeller adım sayısını ve farklı sporları takip ederken, daha gelişmiş modeller uykuyu da izleyebilir.
  • Konum servisleri – Çocuğunuzun konumunu takip edebilmek istiyorsanız, GPS izleme özelliğine sahip bir akıllı saate ihtiyacınız olacaktır.
  • Pil ömrü – Çocuğunuzun akıllı saatinin uzun süre dayandığından emin olmak için pilin bir şarjdan sonra ne kadar dayandığına bakın.
  • Akıllı telefon uyumluluğu – Bu, çocuğunuzun sağlık bilgilerini takip edebileceğiniz anlamına gelir.
  • Bağlantı – Çocuğunuzun mesajlar ve telefon görüşmeleri yoluyla iletişim halinde kalmasını sağlayacak bir saat istiyorsanız, SIM kart bağlantısını kullanan bir cihaz düşünmeye değer.

Sevgilerle

Çocuk Akıllı Saatleri Tavsiye yazımı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızdan paylaşırsanız fazlasıyla teşekkür etmiş olursunuz.

Daha fazla bilgi için beni sosyal medyada takip etmeyi unutmayın – Facebook, Instagram, Pinterest ve Twitter.

Yorumlarınız benim için değerli!