Çocuklar İçin 5 Farklı Etkinlik Önerisi

cocuk-aktivite

Çocuklarla evde kaldığınızda aklınıza fikir gelmiyorsa, bir şeyiniz yoksa, umutsuzluğa kapılmayın! Boya kalemi, tutkal, biraz sim ve boyayı alıp yaratıcılıklarının parlamasına izin vermek düşündüğünüzden daha kolay. Çocuklar için bu eğlenceli aktiviteler kolaydır ve çoğunlukla evin etrafında olan günlük eşyalarla yapılabilir. Çocuklar için etkinlik önerilerini çok seveceksiniz.

Çocuklarınız farklı aktiviteler ile çevre için üzerlerine düşeni yapabilir ve aynı zamanda kendilerini meşgul edebilirler. Fikirlerin akmasını sağlamak için sadece bu ilham kıvılcımlarına ihtiyacınız var.

Bu tarz ev içindeki aktivitelerin en güzel yanı, bunların hiçbiri bir elektronik cihaz veya bir uygulama gerektirmediğinden, çok fazla ekran zamanı konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

Palyaço

Bu etkinlikte ihtiyacınız olan biraz boya kalemi, kırmızı bir top ve karton kutu. Çizdiğiniz palyaçonun burun kısmını kesin ve ufaklığın dengeyi tutturmasını izleyin. Onun odaklanmasını sağlayan bu oyun sayesinde keyifli bir vakit geçireceksiniz.

Oje Sürme

Özellikle kızların çok ilgisini çekecek bu etkinlikte aynı zamanda ince detaylara dikkat etmeyi öğrenecekler.

Nefes Egzersizi

Hem nefes egzersizi hem de eğlence. Hamurlardan ya da bir ipten güzergah çizin. Çok hafif bir topu bu sınırlar içerisinde pipet yardımıyla hareket ettirmesini isteyin.

Duygular

Duygu ve ifadeleri öğreten basit bir etkinlik. Karıştırıp istediği ifadeyi yaratması çok eğlenceli.

Top Oyunu

Kartonların arasından top yuvarlama oyunu ile dikkat egzersizi.

Çocukların yaratıcılığını geliştirmek için farklı etkinlik önerileriniz varsa yorumlarda yazabilirsiniz.

Sevgilerle…

Yorumlarınız benim için değerli!