Contagion – Salgın Filmi Konusu

salgin-filmi

2011 yılın bilimkurgu türündeki Contagion – Salgın filmi bu aralar oldukça popüler. Çünkü yaşadığımız Koronavirüs salgınının neredeyse aynısı. Steven Soderbergh’ün yönetmen koltuğunda oturduğu filmde Marion Cotillard, Matt Damon ve Laurence Fishburne gibi isimler yer alıyor.

Salgın filminin konusu özetle şöyle; insanların birkaç gün içinde öldüğü bir salgın yayılıyor. Bu virüs hava ve solunum yolu ile geçiyor. Oldukça hızlı yayılan bu virüs aynı zamanda insanlarda büyük bir kaos ortamı yaşanmasına neden oluyor. Yetkililerin yapması gereken ise hem salgını engellemek hem de bu panik havasını yeterince iyi bir şekilde kontrol altına almak. Filmin Covid-19 salgını ile neredeyse aynı olmasını düşündüren ise filmde de Asya’da hayvanlardan insanlara bulaşan bir virüs olarak ortaya çıkması.

Salgın Filmi

Filmin senaristi Burns ise bu filmi yazmadan önce epey araştırma yaparak bilim insanlarıyla görüşmüş. Böyle bir virüsün yayılma ihtimalinin zaten çok yüksek olduğunun daha önce bilindiğini ve fazla şaşırmadığını söylemiş. Salgın filmi Netflix platformunda yer almıyor.

Bu arada bu tarz salgın ve pandemi filmlerini bazı uzmanlar şu dönemde izlememenin daha iyi olacağı görüşünde. Kendinizi en iyi hissedeceğiniz filmlerle zaman geçirmek evde kal dediğimiz bu günlerde güzel olabilir. Özellikle de hastalıklardan etkilenen biriyseniz Salgın filmi sizi mutsuz edebilir. Gerilim dolu bir dram ve bilimkurgu filmi. Korona günlerinde sizi daha fazla etkileyebilir.

Bu günlerde duygu durumunuzu olumlu etkileyecek, mutlu filmler için buraya tıklayabilirsiniz.

Sevgilerle…

Yorumlarınız benim için değerli!