Ders Çalışma Motivasyonu Bu Yazıda!

Bazen hepimiz ders çalışmak için motive olmakta zorlanıyoruz. Ben öğretmenlik yaptığım zamanlar için bol bol çalışmalıyım. Çalışma masası köşelerine bayılıyorum. Bu yazıda size ders çalışma motivasyonu sağlayacağını düşündüğüm birkaç ilham almalık görsel paylaşacağım. Ders çalışma isteği tabi ki zaman zaman dalgalanabilir, ancak düzenli bir çalışma disiplini ve yukarıdaki stratejilerle tekrar motivasyonunuzu yükseltebilirsiniz.

Tablet ve telefona bağlanabilen şu klavyelere bayılıyorum. Vatan ya da Media Markt gibi teknoloji firmalarında bolca var. İnternetten Bluetooth klavye yazdığınız zaman birçok model çıkıyor. Defterler ise organizer yazınca karşınıza çıkacaktır.

Ders çalışma sürecinde kendinize belirli hedefler koyun. Bu hedefler, günlük, haftalık veya aylık olarak belirlenebilir. Hedeflerinizin ölçülebilir, gerçekçi ve zaman sınırlaması olan hedefler olmasına dikkat edin. Hedeflere ulaştıkça başarılı hissedeceksiniz ve motivasyonunuz artacaktır.

Bu yazım da ilgini çekebilir: Üretken Bir Çalışma Alanı Nasıl Oluşturulur?

Ders çalışma için bir plan oluşturun. Planınızı, hangi konular üzerinde çalışacağınızı, ne zaman çalışacağınızı ve mola sürelerini içerecek şekilde düzenleyin. Planınıza sadık kalarak, zamanınızı etkili bir şekilde kullanabilir ve kendinizi daha düzenli hissedebilirsiniz.

Ders çalışma motivasyonunuzu artırmak için motivasyon kaynaklarından faydalanın. İlgilendiğiniz bir konuyla ilgili ilham verici videolar izleyebilir, motive edici alıntıları okuyabilir veya başarılı kişilerin hikayelerini inceleyebilirsiniz. Motive edici müzikler dinlemek veya bir çalışma ortamı yaratmak da size yardımcı olabilir.

Ders çalışma isteğim yok diyenler aslında sürekli olarak ders çalışmaya odaklanmak motivasyonunuzu azaltabilir. Düzenli aralıklarla kısa molalar vermek, beyninizi dinlendirecek ve enerji seviyenizi yükseltecektir. Örneğin, her saat başı 5-10 dakikalık bir mola verebilir veya yoğun çalışma oturumları arasında daha uzun molalar planlayabilirsiniz.

Ders çalışma sürecinde elde ettiğiniz başarıları görselleştirin. Örneğin, tamamladığınız bir konuyu işaretleyen bir ilerleme tablosu oluşturabilir veya başarılarınızı not alarak bir başarı günlüğü tutabilirsiniz. Bu şekilde ilerlemenizi görmek, motivasyonunuzu artıracaktır. Ders çalışma motivasyonunu artıracak şeyler umarım sizin de işinize yarar.


Yeni haberler için bu siteyi Google News’ten takip etmeye devam edebilirsiniz.

Sevgilerle

Bu yazıyı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızdan paylaşırsanız fazlasıyla teşekkür etmiş olursunuz.

Daha fazla bilgi için beni sosyal medyada takip etmeyi unutmayın – Facebook, Instagram, Pinterest ve Twitter.

Yorumlarınız benim için değerli!

%d blogcu bunu beğendi: