Dinner Cancelling ile Hızlı Kilo Ver

hızlı-zayıflama

Dinner cancelling, akşam yemeklerini atlamaya yönelik bir beslenme şekli.

Mantığı şöyle işliyor,
Vücudumuz için çok önemli olan büyüme hormonunun sadece akşam yemeklerini azaltarak daha fazla üretilmesi sağlanabiliyor. Böylece sentetik olarak üretilen bu maddelere ihtiyaç duyulmadan gençleşmek ve hayatı uzatmak mümkün olabilir. Aslında aynı zamanda bir anti-aging yöntemi kendisi.

“Tek kural, akşam 17:00-18:00’dan sonra birşey yememektir. Araştırmalara göre bu saatler itibariyle vücut 14 saat aç kaldığında daha çok somatropin ve melatonin hormonu salgılıyor. Somatropin yani büyüme hormonunun kas yapımına, hücre yenilenmesine ve uykuya faydalı olduğu yine araştırmalardan edinilen sonuçlar arasındadır. Melatoninin ise bağışıklık sistemini kuvvetlendirme, uyku ritmimiz ve biyolojik saatimiz üstünde etkili olduğu belirtilmektedir.” Kaynak.

Ben yaklaşık bir haftadır uyguluyorum. Haftasonu pek uygulamamış olabilirim 🙂 Fakat bir haftada bile o kadar etki etti ki! Bunu uygularken istediğini yiyip 17:00den sonra birşey yemeyen arkadaşım da var. O da zayıfladı ama ben yine de dikkat ederek yedim gün içinde.

Instagram sayfamı takip edenler bilir genelde gün içinde yediklerimi paylaşıyorum. Takip etmek isterseniz buraya tıklayınız. Zaten protein ağırlıklı bir beslenme düzenim var. Pizza falan yiyorum ama tambuğday lavaşa kendi yaptığım pizzayı yiyorum. Kahvaltılarda zaten ekmek tüketmiyorum. Abartsam bile saat 18:00’de yediğim için her sabah dümdüz bir karınla uyandım.

Gün içinde bol bol su içiyorum. Dinner cancelling normalde yatana kadar yememeyi öneriyor ama çok acıkırsanız kalorisiz içecekler içebilirsiniz. Su veya yeşilçay. Ben gece yatmadan bir bardak kefir içiyorum. Çok faydasını görüyorum. Hem tok tutuyor hem de bağırsakları beslemiş oluyorum 🙂

Haftasonu biraz askıya almıştım ama bugün yeniden başlıyorum. Sizde başlayacaksanız başlamadan önce vücut ölçülerinizi alın. Tartıya güvenmeyi ben uzun zaman önce bırakmıştım. Önemli olan kesinlikle tartıda gördüğünüz rakam değil, incelmek. O yüzden vücut ölçüsü almak veya fotoğraf çekmek daha güvenilir bir yol. Kendinize 10 gün verin. 10 gün sonra yeniden ölçüleri alın. Böyle kademe kademe arttırarak 1 ay’a kadar ilerleyin. Zaten alışmış olacaksınız, o saatten sonra yemek yememeye. Deneyen olursa lütfen bana yorumlarda belirtin 🙂

Sevgilerle..

Yorumlarınız benim için değerli!