DIY! Kendi Planlayıcı Ajandamızı Yapıyoruz

IMAG3597

Uzun zamandır kendime bir organizer ajanda arıyorum. Aradığım gayet süslü püslü kendi ayraçları olan bir planlayıcı. İstediğim tarzda olanları ise bir arkadaşımın tavsiyesiyle aliexpress.tr‘ de buldum. Fakat bu sitede ürünler 15-30 gün arasında bir sürede geliyor. Siparişim gelene kadar idare etmek için bende elimde bulunan not defterini bir kaç ayraçla planlayıcıya dönüştürmeye karar verdim.

Belki sizinde böyle bir planlayıcıya ihtiyacınız vardır. Bunu yapmak için malzemelerimiz istediğiniz bir not defteri ve bir kırtasiye ya da varsa renkli yazıcı 🙂

Görmüş olduğun Hello Kitty post-it’leri D&R mağazalarından aldım. Önemli gördüğüm notların olduğu sayfalara bunlardan yapıştırdım. Diğer renkli küçük kareleri de Pinterest’e “free printable organizer” yazarak buldum. Bir sürü renk ve desen seçeneğinde oradan bulabilirsiniz. Geriye sadece ayraç yapacağım kağıtları renkli bir yazıcıdan çıkartmak kaldı.

IMAG3598

Not defterimden istediğim kadar sayfa ayırarak kendime hem blog planlarımı yapabileceğim hem de haftalık planlarımı yapabileceğim bir defter çıkarttım. Not defterime her aklıma geleni yazdığım için çok karışıklık oluyordu bu sorun ortadan kalktı. Şimdi en azından hangi bölüme ne hakkında yazdığımı biliyorum 🙂

Esas istediğim ve alacağım organizer ajanda biraz daha değişik tabi ki. Şöyle bir şey;

77dde86a56195faa3c153b1fcd0da3c2

 

Eğer siz buna benzer bir şey görürseniz yorum yaparak bana haber verirsiniz değil mi 🙂

Sevgilerle..

 

 1. Ajandalara bayılırım.. renkli kalemlerle herşeyi yazmayı severim..hayallerim alacaklarım korkularım yapılacaklarım vs vs ..

  1. Bende çok severim not defteri, ajanda tutmayı 🙂

 2. ben yaptım bile çok güzrl oldu.TŞK
  https://kadinlaryeri.wordpress.com/

  1. Güle güle kullanınn 🙂

 3. miyadesign ve personalplanner sitelerinde aradığınız modeller var. ilki türk ikinci yabancı bir site 🙂

  1. Çok teşekkürler hemen bakacağım 🙂

 4. Forever New Mağazasının indirim bölümünü takip etmelisin.
  Orada arasıra bulunuyor,hatta ben daha yeni sipariş ettim. 🙂

  1. Aa super tamam takip edecegim tesekkurler 🙂

Yorumlarınız benim için değerli!