Dyt. Elif Turğul ile Online Diyet Sonucum

Uzun zamandır kilo vermek istiyorum. Kendime diyetler denedim, spor programları yaptım fakat sonuç alamadım. Bir ileri gittiysem iki geri gittim. Ben de dedim ki bu işi uzmanına bırakmak lazım. Instagram’da Dyt. Elif Turğul’u takip ediyordum. Aslında kendisi sayfasında pek çok program paylaşıyor. Hatta gün gün kendi yediklerini de yayınlıyor. Fakat benim gibi irade terbiyesi oldukça düşük insanlar için bunu takip etmek bile çok zor. Kendisiyle 21 günlük online diyet programına başladım. İşte Dyt. Elif Turğul ile Online Diyet Sonucum !

Elif Turğul Diyet Listeleri Nasıl?

Öncelikle şunu söylemek istiyorum, biliyorsunuz Instagram’da pek çok kişi var. Bu şekilde online diyetler ya da online spor programları sunan. Fakat bu kişilerin takipçileri ile konuşma üslubundan bile aslında nasıl insanlar olduklarını anlayabiliyorsunuz. Eğer anlayamıyorsanız en kısa yoldan eğitimsiz ve herhangi bir sertifikası olmayan kişilerle çalışmamanızı öneriyorum. Ben Elif Hanımın diyetisyen olması nedeniyle ona çok güvendim. İyi ki bu programa başlamışım. 21 günde online diyet ile 5 kg verdim. Evet ilk günler aşırı aç kaldım. Çünkü takdir edersinizki az yiyen bir insan olsam zaten diyete ihtiyaç duymazdım.

Ben diyete özellikle yeme alışkanlıklarımı değiştirmek için başladım. Çünkü son zamanlarda neredeyse 2 saatte bir acıkmaya başlamıştım. Ve öğünlerim genel olarak hamur işlerinden oluşuyordu. Nasıl 11 Kilo Verdim? yazımdaki halime hızla gidiyordum. Elif Turğul listelerinde asla aç kalmıyorsunuz aslında. Bir de WhatsApp motivasyon grubu kuruyor. Bu grupta kişiler kendi yediklerini, gün içinde yaptıklarını paylaşıyor. Bu da ekstra motivasyon oluyor. Bunun yanında Elif hanımla birebir olarak WhatsApp dan bir istediğiniz zaman soru sorabiliyor ve konuşabiliyorsunuz. Hatta kendisi, Zoom üzerinden duygusal açlık hakkında bilgi vermek için toplantı da yaptı.

Online Diyet Kaç Günlük?

Elif Turğul ile çalışırken iyi ki 21 günlük almışım diyorum bu arada. Çünkü bir haftalık program kılıcı olmayacaktı. Bir hafta uyuyacaktım fakat o bir hafta bittiğinde henüz alışkanlık haline gelmediği için tekrar eski halime geri dönecektim. 21 gün olduğunda hem mutfağımı ve dolabımı buna göre düzenlemiş oldum daha doğrusu düzenlemek zorunda kaldım hem de bir alışkanlık edinmiş oldum.

Eğer siz de inatçı kiloları veremiyorsanız, yeme alışkanlıklarınızı düzeltmek ve farklı bir beslenme tarzına geçmek istiyorsanız ama diyetisyene gidecek zamanınız da yoksa mutlaka bir online danışmanlık alabilirsiniz. Fakat bu danışmanlığı lütfen yalnızca takipçi sayısı fazla olan kişilerden almayın. Sadece bu iş üzerine eğitim almış sağlıkçılardan destek alın.

Eğer yeniden destek almak istersem kesinlikle ilk olarak başvurabileceğim kişi Dyt. Elif Turğul oldu 🙂 Yazının sonlarına gelirken şunu da belirtmek istiyorum bu yazı kesinlikle bir işbirliği yazısı değildir. Biliyorsunuz zaten işbirliği yazılarında özellikle belirtiyorum sonunda.


Yeni haberler için bu siteyi Google News’ten takip etmeye devam edebilirsiniz.

Sevgilerle

Dyt. Elif Turğul ile Online Diyet Sonucum yazımı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızdan paylaşırsanız fazlasıyla teşekkür etmiş olursunuz.

Daha fazla bilgi için beni sosyal medyada takip etmeyi unutmayın – Facebook, Instagram, Pinterest ve Twitter.

Yorumlarınız benim için değerli!