Emoji Kalplerin Anlamları Nelerdir?

kalp-emojisi

Emoji kalpler hayatımızın vazgeçilmez parçalarından biri haline gelmiştir. Bu kalplerin yeşil, kırmızı, mavi gibi her bir ayrı renkte farklı bir anlama geldiğini biliyor muydunuz?

Vay” diyeceğiniz bir bilgiyi bugün sizlerle buluşturmak istiyoruz.

Kalplerin Anlamları

Kalp yüzyıllardan bu yana sevginin ve mutluluğun anlamı olarak ön plana çıkmış bir simgedir. Günümüzde ise gerek mesajlaşmalar gerekse de diğer iletişim türlerinde bu simgesel görevini üstlenmeye devam etmektedir.

Kalbin çağrıştırdığı ilk şey hemen hemen herkese sevgi ve aşk olmaktadır. Oysa bu simgenin kullanımı sanılandan çok daha geniştir. Emojilerde de benzer bir durum söz konusudur. Karşı tarafından bu şekilde bir simge aldığınızda çoğunlukla karşı tarafın hoşuna giden bir durum olduğu anlaşılmalıdır. Bununla birlikte kalplerin her zaman olumlu bir anlam taşıdığını söylemek doğru olmayacaktır.

Kalbin rengine ve şekline göre ifade ettiği anlamda da değişiklik olabilir. Kırmızı bir kalp emojisi ile sarı, mavi, yeşil gibi varyasyonlar aynı anlamı ifade etmeyecektir.

Kalplerin anlamları içeriği bu konuyu son derece detaylı bir şekilde ele almış ve renk renk, şekil şekil oldukça kapsam bir araştırma ortaya koymuş. Emoji kapler üzerine aklınıza takılan tüm soru işaretlerinin yanıtlarını söz konusu içerikte bulabileceğinize inanıyorum.

Peki siz en çok hangi kalp emojisini, hangi amaçla kullanıyorsunuz? Yorum kısmından bizimle ve diğer okurlarla paylaşmayı unutmayın.

Yorumlarınız benim için değerli!