En İyi 5 Yeni Yıl Kurabiyesi Tarifi

gingerbread-tarifi

2020 Yılını hatırlamak bile istemeden yollarken 2021 gerçekten kutlanmaya değer mi artık bilemiyorum. Ben bu yıl kutlama yapacak bir ruh halinde değilim ama eğer siz mutfağınızdan mis gibi kurabiye kokusu yayılsın, yeni yıl kurabiyesi biraz neşe katsın isterseniz bu yazıda En İyi 5 Yeni Yıl Kurabiyesi Tarifi bulacaksınız.

Buraya daha önce denediğim ve çok sevdiğim farklı beş tarif videosu bırakıyorum. Hepsini denedim ve çok sevdim. İşte en sevdiğim zencefilli kurabiye tarifleri. Ortası yumuşak, kenarlarında gevrek, mükemmel baharatlı, pekmez ya da balla tatlandırılmış tatil güzelliği. Hemen hemen tüm tarifler birbirine benziyor. Gingerbread püf noktası aslında kattığınız tatlandırıcılar ve baharatlar. Örneğin ben portakal kabuğu rendesi de ekliyorum. Harika kokuyor ve bütün evi portakal ve tarçın kokusu sarıyor. Yeni yıl kurabiyesi tarifi uygularken baharat kullanmaktan çekinmemelisiniz. Eklenen yapışkan tatlandırıcı (ben pekmez kullanıyorum) nedeniyle, hepsini emmesine yardımcı olmak için biraz daha un ekliyorum. Bu arada aşağıya video olarak eklemediğim ama çok sevdiğim bir başka tarif Damys kitchen yeni yıl kurabiyesi kendi internet sitesinden tarifi alabilirsiniz. Oldukça kolay ve mükemmel kıvam garantili!

Bu yazı da ilginizi çekebilir: Eviniz için yılbaşı süslemeleri yapın!

Zencefilli Yılbaşı Kurabiyesi
Yılbaşı Kurabiyeleri
Kolay Kurabiye Tarifi
Gingerbread Tarifi
Tarçınlı Kurabiye Tarifi

Sizin de sevdiğiniz tarifler varsa bu yazının sonuna yorum olarak ekleyebilirsiniz. Yeni yıl kurabiyesi siparişleri de oldukça yoğunlaşmış durumda. Bildiğiniz ve güvendiğiniz bir yerden çeşit çeşit ve renk renk sipariş verebilirsiniz. Yeni yıl yaklaşırken yeni kararlar almak nasıl motivasyon kaynağıysa bence bu kurabiyeleri pişirmekte o havaya girmek için güzel bir adım. Kötü geçen bir 2020’nin sonunda yeni yıl umarım herkese iyi gelir, her eve biraz huzur getirir.

Bu yazıyı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızdan paylaşırsanız fazlasıyla teşekkür etmiş olursunuz.

Sevgiler…

Yorumlarınız benim için değerli!