En İyi Balyaj Modelleri

Ombre, sombre, balyaj, ışıltı… Birçok farklı teknik var. Saç renklendirme konusunda kafalar bazen çok karışıyor. Benim favorim hep klasik balyaj. Zaten hepsi de balyajın minik değişiklikleri gibi geliyor bana. Bu yazıda hem biraz tekniklerden bahsedeceğim hem de en iyi balyaj modelleri paylaşacağım.

Ombre, bir geri tarama tekniği kullanılarak gerçekleştirilen, doğal veya boyalı saçınızdan uçlarda daha açık bir renge geçiştir.

Bu sitede en çok okunan yazılardan biri de ilgini çekebilir: Saçın Kendi Rengine Dönüşmesi

Sombre; daha ince ve daha yumuşak geçişlere sahip bir uygulamaya verilen isme denmektedir. Sombre uygulamasında da saçın dip ve uçlarında birkaç ton fark bulunuyor. Uçlar diplere göre genellikle daha açık renklerde oluyor.

Balyaj Kaç Ay Kullanılır?

Gölgeler ve balyaj arasındaki fark, vurguların neredeyse her zaman folyo kullanmasıdır, oysa balyaj daha çok görsel bir elle boyama tekniğidir. Balyaj her zaman geleneksel vurgulardan daha ince bir sonuç verecektir. 

“Ombre, Balyaj, Röfle, Sunkissed Saçı Olanlar Dip Boya İçin Kaç Ay Beklemeli? Doğal saçlarınızda Sunkissed, balyaj, ombre vb. işlemler varsa 6 ay beklemek en doğrusudur. 4 aydan önce tekrar edilmesi saçta ciddi hasara yol açar. Doğal saçlarınız dipleri çok sert ve koyu görünüyorsa 3 ayda bir kırma yaptırabilirsiniz.”

Kuaföre gideceğim en kısa zamanda. Yaptıracağım model bu alttaki fotoğraftaki olacak, umarım istediğim gibi olur. Evde saç boyama denemelerimden öğrendiğim bir şey varsa tam istediğin gibi bir renk istiyorsan mutlaka kuaföre git! Yalnız işinde iyi olan bir kuaför bulmalısın. Mesela saç kesimini çok çok sevdiğim bir kuaförüm var fakat saç rengi tutturmada hiç iyi değil.

Balyaj uygulaması saçınızı parlatır ve boyut verir, doğal olarak uzar ve fark edilmez hale getirir. Tecrübelerime göre, sarı tonları saçınıza karıştırıldığında doğal görünen bir saç rengi oluşturur. Balyaj gibi renklendirme görünümlerin ve uygulama tekniklerinin pek çok çeşidiyle, balyaj modelleri popülerlik kazanmaya devam ettiği bir sır değil. Ancak şaşırtıcı bir şekilde, saçlarını evde boyayan kadınların sadece %14’ü parlak renklere sahip. 

Evde Balyaj Nasıl Yapılır Resimli

Doğal saç rengine dönüş gibi pek çok yazımdan sonra bir de Evde Balyaj Nasıl Yapılır Resimli olarak bulduğum görsellerden paylaşmak istiyorum. Burada videoları bulabilirsiniz.

Özellikle Saçın önüne sarı tutam nasıl yapılır sorusunun yanıtını arayanlar ilk sıradaki videoyu izleyebilirler. Bence oldukça başarılı.

Sevgilerle

Bu yazıyı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızdan paylaşırsanız fazlasıyla teşekkür etmiş olursunuz.

Daha fazla bilgi için beni sosyal medyada takip etmeyi unutmayın – Facebook, Instagram, Pinterest ve Twitter.

Yorumlarınız benim için değerli!

%d blogcu bunu beğendi: