En İyi Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları – 2020

fotograf-duzenleme

Fotoğrafçılar kusursuz anlar yakalamayı asla bırakmazlar. Akıllı telefon kameraları artık yüksek çözünürlüklü, keskin sonuçları yakalamak için harika optikler sunarken, cep telefonları en iyi fotoğraf makineleri haline geliyor. Cep telefonunuzda görüntüleri daha iyi çekmenize, düzenlemenize ve organize etmenize olanak tanıyan birçok ücretsiz ve ücretli fotoğraf uygulaması mevcut. En iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları 2020 yazısında en güncel uygulamaları sizin için derledim.

İPhone ve Android için En İyi Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları:

VSCO; yalnızca en iyi fotoğraf düzenleme uygulamalarından biri değil, aynı zamanda bir fotoğraf paylaşım uygulamasıdır. VSCO, en iyi iPhone fotoğraf uygulamalarından biridir ve mükemmel bir 3’ü 1 arada kamera, sosyal paylaşım ve iPhone fotoğraf uygulaması içerir. Benim de en sevdiğim ve sık kullandığım bir uygulama. VSCO ücretli olarak alırsanız video düzenlemeye de olanak tanıyor. VSCO ücretsiz sürüm benim işimi görüyor şu anda. En sevdiklerimden olduğu için Iphone ve Android için en iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları listesinin başına ekledim.

İlginizi Çekebilir; En İyi Blog Fotoğrafı Nasıl Çekilir?

Instasize; “hepsi bir arada” fotoğraf düzenleme uygulaması haline gelmesi şaşırtıcı değil. Hem IOS hem de Android için mevcut olan uygulama, güçlü bir filtre kitaplığı, yeniden boyutlandırma seçenekleri, kenarlık / fotoğraf çerçevesi paketleri, rötuş araçları, bir metin düzenleyici, video düzenleme seçenekleri de mevcut. Çok sık kullanmasam da telefonumda bulunan bir uygulama.

Fotoğraf uygulamaları

Snapseed, Google tarafından geliştirilmiş profesyonel bir fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. Photoshop benzeri fotoğraf uygulaması arıyorsanız, Snapseed indirilecek uygulamadır. Telefonumdan asla silmediğim hem tasarımı hem de kullanım kolaylığı ile en sevdiklerimden biri. Özellikle metin yazma seçeneği çok güzel.

Adobe Lightroom, çok sayıda görüntünün görüntülenmesine, düzenlenmesine ve organize edilmesine izin verebilen tek fotoğraf uygulaması olduğu için profesyonel fotoğrafçılar için en iyi uygulamalardan biridir.

Düzenleme uygulaması, pozlamayı, diyaframı düzenleyebileceğiniz ve diğer manuel özellikleri kullanabileceğiniz akıllı telefonunuz aracılığıyla RAW formatında fotoğraf çekebilen yerleşik bir kamera özelliğine sahiptir. Lightroom tüm instagram kullanıcıları tarafından oldukça sevilen popüler uygulamalardan birisi. Benim de VSCO’dan sonra en sık kullandığım telefon uygulamalarından.

Mobil fotoğrafçılığınızı bir sonraki seviyeye taşıyabilecek ve hareket halindeyken gelişmiş düzenleme araçlarını kullanmanıza olanak tanıyan çok sayıda fotoğrafçılık uygulaması var. En iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları yazımda, fotoğrafçılığınızı ve genel işinizi tamamlayacak uygulamaların potansiyelini keşfetmeye başlamanız için bir fikir olmasını umduğum uygulamalara yer verdim.

Başka kullanışlı fotoğrafçılık uygulamaları kullanıyor musunuz? Lütfen görüşlerinizi ve önerilerinizi yorumlarda paylaşın.

Sevgilerle…

Yorumlarınız benim için değerli!