En İyi Oscar Adayı Filmler

90.Oscar ödülleri bu gece canlı yayınla izlenecek. Peki hangi filmler gerçekten izlenesi yapıtlar? Hem konusuyla hem de kadrosuyla dikkat çeken en iyi oscar adayı filmler listesini sizler için hazırladım.

Eskiden fazla ilgimi çekmesede şimdilerde kendime bir film kültürü oluşturmaya çalışıyorum. Vakit buldukça film izliyorum. Özellikle eski filmlere zaman ayırıyorum. Bu arada 6 aylık sinemia üyeliği aldık, her ay 3 sinemaya gitme hakkımız var. Sırf yanmasın diye resmen bir sürü vizyon filmi izlemiş olduk. Neredeyse 2-3 yıldır biz düzgün sinemaya gitmiyorduk ama açığı kapattık.

Benim kendi izlenecekler listeme eklediğim, merak ettiğim, bu yılın oscar adayı filmleri şöyle;

1- Call Me by Your Name, festival döneminde izleyenlerden epey tavsiye aldı bu film. Mutlaka izlenecekler listemde birinci sırada kendisi.

2- Loving Vincent, en iyi uzun metraj animasyon alanında aday. Film, Van Gogh’un 17 yaşındayken tablosunu yapmış olduğu Armand Roulin üzerinden ilerliyor. Şu an Edebiyat okuduğum için oldukça içli dışlıyım ressamlarla ve Batı Sanatı ile. O yüzden ikinci sırada kesinlikle bu film var.

3- Dunkirk, Christopher Nolan diyip bırakabiliriz bunu zaten. Film birçok dalda aday. En iyi film, en iyi müzik, en iyi yönetmen gibi.. 2. Dünya Savaşı’nın kaderini belirleyen olaylardan biri olan Dunkerque Tahliyesi’ni konu edinen bir film.

4- The Shape of Water, vizyona girdiğinden beri peşinde olduğum film. Fantastik filmler zaten en bi sevdiğim tür. Birde işin için romantizm girince iyice merak uyandırıyor.

Bu arada diğer izlenesi filmler kısaca şöyle;

-Star Wars: The Last Jedi

-Baby Driver 

– Get Out

-Lady Bird

Ben Oscar törenini tabii yine sabah uyanınca izleyip öğreneceğim muhtemelen çünkü gecenin 4’üne kadar valla bekleyemem.

Bak şu da Oscar adayı mutlaka izle dediğiniz bir film varsa lütfen yorum olarak yazın 🙂

Sevgilerle..

Yorumlarınız benim için değerli!